بیش از ۱۸۰۰خانواده یتیم و محروم در طرقبه شاندیز چشم انتظار نیکوکاران

رئیس کمیته امداد طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با سیاست توانمندسازی نیازمندان بر مبنای توسعه مشارکت مردمی در سطح کشور و گروه های هدف با کمک خیرین و دستگاه های اجرایی با ۴۰ بسته حمایتی خدمات رسانی دارد.

محمد قلیچ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه نیوز، اظهار کرد: در هفته احسان و نیکوکاری با محوریت جشن نیکوکاری با همکاری بسیج و سایر دستگاههای اجرایی وخیرین تا ۲۱ اسفند ماه پایگاه های جشن نیکوکاری شهر های طرقبه شاندیز فعالیت دارند.

وی با اشاره به برپایی پایگاه های نیکوکاری در فروشگاه های تجاری، میدان های مرکزی شهر، پایگاه های بسیج در شهر و روستا و مدارس افزود: امیدواریم مردم شهرستان درسال جاری که هفته احسان مصادف با ولادت باسعادت اسوه بخشش و احسان، حضرت فاطمه زهرا(س) است به یاری نیازمندان بشتابند و دل نیازمندان را شاد کنند.

رئیس کمیته امداد طرقبه شاندیز گفت: در سال ۹۶ تعداد۱۸۸۲ خانوار با جمعیت ۳۵۰۳ نفر از خدمات امداد استفاده کرده اند که تعداد ۹۶۵ خانوار با جمعیت ۱۳۴۹ نفر از کمک معیشت و افزایش یارانه دولتی بهره مندهستند.

وی با اعلام اینکه افراد شامل زنان سرپرست خانواده و مردان بالای ۶۰ سال نیازمند و زیر۶۰ سال ازکار افتاده نیا زمند وغیرحقوق بگیر افزود: مشاوره.بهداشت و درمان، حقوقی وقضایی، معافیت سربازی، انشعابات رایگان، تعمیرساخت و خرید مسکن مددجویان، بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست، اعزام به اماکن زیارتی و سیاحتی، مهارت اموزی و کارآفرینی وکاریابی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی از منابع بانکی و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از دیگر خدمات است.

قلیچ تصریح کرد: بر اساس طرح اکرام ایتام و محسنین بر حسب نیاز ماهانه ۵۰میلیون ریال کمک معیشت و ۱۲۸ میلیون تومان افزایش یارانه ماهانه ازمنابع دولتی پرداخت می شود و به تعداد ۷۴ بیمار زمینگیر و صعب العلاج مبلغ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه کلیه منازل و لوازم مددجویان بیمه حوادث شده اند افزود: تعداد۲۰۰ دانش آموز و ۱۶ دانشجو مبلغ ۲۶ میلیون تومان پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با سیاست توانمندسازی نیازمندان بر مبنای توسعه مشارکت مردمی در سطح کشور و گروه های هدف با کمک خیرین و دستگاه های اجرایی با ۴۰ بسته حمایتی خدمات رسانی دارد.

وی افزود: گروه های هدف کمیته امداد عبارت از زنان سرپرست نیازمند، مردان نیازمند و مردان از کارفتاده بیمار و سایر افراد نیازمند هستند.

قلیچ اظهار کرد: در سال جاری حدود ۱۰ درصد خانوار شهرستان با جمعیت بالغ بر ۳۶۰۰ نفر از خدمات امداد بهره مند شدند که از این تعداد ۹۶۵ خانوار معیشت بگیر هستند.

وی افزود: علاوه بر بهره مندی ۹۶ یتیم، ۱۹۰ دانش آموز و ۱۴ دانشجو و ۷۵ بیمار صعب العلاج از خدمات مستمر ۱۲۰۰ خانوار از سایر خدمات امداد استفاده می کنند.

رئیس کمیته امداد طرقبه شاندیز با بیان اینکه در سرفصل های درمان، جهیزیه و هزینه های درمانی و مهارت آموزی و خدمات مسکن و هزینه های تحصیلی و لوازم ضروری زندگی خدمات ارائه می شود گفت: در شهرستان طرقبه شاندیز مبلغ ۲۲۰ میلیون تومان صدقه جمع آوری شده است.

انتهای پیام/.

 

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *