رئیس اتحادیه موبایل تلفن همراه مشهد:

گرانی تلفن همراه به دلیل افزایش قیمت ارز است

رئیس اتحادیه موبایل تلفن همراه مشهد گفت: کالای تلفن همراه کالایی صد در صد وارداتی است و به صورت مستقیم به قیمت ارز وابستگی دارد و اگر قیمت ارز ثابت باشد به طور متوسط ماهانه ۴ تا ۵ درصد در تمام مدل ها کاهش قیمت خواهیم داشت.

افشین اکبری رئیس اتحادیه موبایل تلفن همراه مشهد در گفتگو با طرقبه نیوز؛ اظهار کرد: فزایش قیمت تلفن همراه در بازار داخلی به دلیل افزایش ارز است.

وی افزود: کالای تلفن همراه کالایی صد در صد وارداتی است و به صورت مستقیم به قیمت ارز وابستگی دارد و اگر قیمت ارز ثابت باشد به طور متوسط ماهانه ۴ تا ۵ درصد در تمام مدل ها کاهش قیمت خواهیم داشت.

رئیس اتحادیه موبایل تلفن همراه مشهد اظهار کرد: اگر قیمت ارز افزایش داشته باشد در همان روز کالا گران خواهد شد و در کل با نوسان ارز قیمت متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کالای تلفن همراه کالای به روز بوده و قابل نگهداری نیست و بایستی به موقع خریداری و فروخته شود افزود: قیمت ارز در ۱۵ روز گذشته نوسان رو به بالا داشته است و لذا افرایش قیمت در کالای تلفن همراه را شاهد هستیم.

اکبری تصریح کرد: باتوجه به اینکه اکثر تلفن های همراه از کشور امارات وارد می شود و از طرفی در این کشور نیز ۵ درصد ارزش افزوده تصویب شده و باتوجه به افزایش قیمت ارز این ۱۵ درصد گرانی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه عامل دیگری در گرانی نداشتیم افزود: از کالاهایی که ریجستر شده اند باتوجه به اینکه قانونی وارد می شوند ۱۵ درصد عوارض قانونی اخذ می شود.

رئیس اتحادیه موبایل تلفن همراه مشهد خاطرنشان کرد: تقریبا ۱۵ درصد بین کالای قاچاق و کالای قانونی اختلاف قیمت وجود دارد که این موضوع بر اساس تعرفه های دولتی است.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *