گزارش؛

کمبود مدرسه و کلاس درس در شاندیز در وضعیت بحرانی

باتوجه به مهاجر پذیر بودن طرقبه شاندیز در زمینه فضای آموزشی با چالش هایی مواجه شده و از طرفی با گسترش حجم ساخت و سازها جمعیت رو به افزایش است که باید تدبیری اساسی در این زمینه شود.

به گزارش طرقبه نیوز، در سال تحصیلی جدید حدود ۱۴ هزار دانش آموز در شهرستان طرقبه شاندیز در کلیه مقاطع از پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه مشغول تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

باتوجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان طرقبه شاندیز و اینکه جاذبه های خاصی دارد در این زمینه فضای آموزشی با چالش هایی مواجه شده و از طرفی باتوجه به گسترش حجم ساخت و سازها جمعیت رو به افزایش است.

داشتن زیرساخت های فضای آموزشی شهرستان یکی از اولویت های امروز آموزش و پرورش است و باتوجه به نرخ افزایش جمعیت در حوزه آموزشی نیاز به زیرساخت هایی داریم چرا که رشد افزایش فضاهای آموزشی از رشد جمعیت کمتر است و پیش بینی میشود اگر برنامه ریزی جدی صورت نگیرد با کمبود فضای آموزشی، کمبود معلم، افزایش تراکم کلاس های درس و دو نوبته کردن مدارس روبرو می شویم.

امروز در مقطع ابتدایی با کمبود فضا و نیروی انسانی مواجه هستیم لذا توسعه مدارس غیر دولتی یکی دیگر از راهکار هاست.

 

کمبود فضای آموزشی مورد نیاز در شهرستان قابل توجه است

 

صبح امروز ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز با حضور فرماندار طرقبه شاندیز، رییس آموزش و پرورش شهرستان و امامان جمعه طرقبه و شاندیز در سالن جلسات شورای اسلامی شهر شاندیز برگزار شد.

طی این جلسه که به موضوع گزارش وضعیت فضای آموزشی و وضعیت املاک آموزش و پرورش شهرستان اختصاص داشت، رضا رفسنجانی رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیزگفت: کمبود فضای آموزشی مورد نیاز در شهرستان قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه از مسئولین درخواست کردیم که به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشند افزود: ایشان وضعیت کمبود مدرسه و کلاس درس در شهر شاندیز را بحرانی برشمرد و خواستار اختصاص زمین کافی برای ساخت مدرسه شد.

سید حسن حسینی فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز در این جلسه از اختصاص ۲۵۰۰ متر مربع زمین برای ساخت مدرسه در اراضی مسکن مهر شاندیز خبر داد.

 

اختصاص ۲۵۰۰ متر مربع زمین برای ساخت مدرسه در اراضی مسکن مهر شاندیز

 

وی ضمن تقدیر از اهتمام آموزش و پرورش به این موضوع افزود: بر اساس مصوبه شورا مقرر شد کارگروهی تخصصی تشکیل شده و ادارات و ارگان های ذیربط با همکاری یکدیگر برای رفع مشکل کمبود فضای آموزشی طرح هایی آماده و اجرا کنند.

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: با همکاری شهرداری محترم طرقبه، بنا شد کار تکمیل پروژه استخر طرقبه ادامه پیدا کند.

 

وی ضمن تأکید بر مستندسازی املاک آموزش و پرورش شهرستان طرقبه شاندیز افزود: خواستار تسریع در روند گرفتن سند برای املاک آموزش و پرورش شهرستان هستیم و از ادارات ذیربط نیز درخواست همکاری بیشتر در این امر را داریم.

مهدی محمدپور معاون مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی ضمن اعلام آمادگی این اداره برای تکمیل و تجهیز این پروژه در شهرستان گفت: اداره کل نوسازی مدارس استان آمادگی دارد برای ساخت یک واحد مدرسه نه کلاسه در مسکن مهر شاندیز اقدام کند.

وی افزود: خواستار تسریع در تحویل زمین آموزشی اختصاص یافته در مسکن مهر هستیم.

معاون مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی کار مستندسازی املاک در شهرستان طرقبه شاندیز را دارای حساسیت ویژه دانست و از مسئولین امر خواستار توجه ویژه و کمک به آموزش و پرورش برای تسریع و تکمیل و تحویل سندهای املاک شد.

وی افزود: متاسفانه از مجموع ۱۴۰ ملک آموزش و پرورش، کار مستندسازی ۱۸ مورد از این املاک انجام شده است.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *