آیت الله عالمی در گفت‌وگو با طرقبه نیوز:

وحدت رمز اقتدار جمهوری اسلامی و همگرایی مسلمین است

عضو مجلس خبرگان رهبری وحدت را رمز اقتدار جمهوری اسلامی و همگرایی بین مسلمین دانست و گفت: دشمن در راستای شکستن این وحدت توطئه‌های مختلفی داشته و ابزارهای گوناگون را هم به کار گرفته است.

یت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با طرقبه نیوز؛ ضمن اشاره به هفته وحدت، اظهار کرد: موضوع وحدت به شکلی امروز وجود دارد و از سوی امام خمینی(ره) مورد تقویت و همچنین تأکید مقام معظم رهبری است.

 

وی افزود: هفته وحدت بر این اساس است که انسجام و تنیدگی جامعه به برکت انقلاب اسلامی برای تقویت دین و اسلام مورد اهمیت است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تقویت دین و اسلام مورد خواست اهل سنت و شیعه است، گفت: وحدت موضوع پایه ای و اساسی است که شیعه و سنی در کنار یکدیگر از اسلام، تدوین واقعیت های اسلام، تشریح عقاید اسلامی و تبلیغ احکام اسلامی در این فضای مناسب جمهوری اسلامی بهره مند شوند.

 

وی افزود: وظیفه شیعه و سنی حمایت از عقاید اسلامی و تبلیغات دینی است، لذا هفته وحدت فرصت مناسبی را در اختیار جامعه گذاشته است که بخواهیم در راستای حفظ و انسجام مردمی و همدلی و همکاری قدم برداریم.

 

آیت الله عالمی تصریح کرد: باید توجه داشت که موضوع هفته وحدت در اصل و ریشه اسلام وجود داشته و ریشه قرآنی و روایی دارد؛ چراکه فراوان احادیث مبنی بر حفظ وحدت مسلمین داریم.

 

وی افزود: باید مسلمین برای یکدیگر خیرخواه باشند و این موضوع وحدت، ریشه در تاریخ اسلام و سنت دارد و پس از انقلاب اسلامی نیز مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) تأکیدات فراوانی بر وحدت داشته اند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری وحدت را رمز اقتدار جمهوری اسلامی و رمز همگرایی بین مسلمین دانست و خاطرنشان کرد: دشمن در راستای شکستن این وحدت توطئه های مختلفی داشته و ابزارهای گوناگون را هم به کار گرفته است.

 

توجه به موضوع وحدت و تبلیغ آن منحصر به همین هفته نباشد

 

وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف و دشمنی بین مسلمین و مخاصمه کشورهای اسلامی، افزود: این اقدامات دشمن به این دلیل است که اقتدار و تثبیت نفوذ خودش در کشورهای اسلامی و اختلاف و دشمنی میان مسلمانان را داشته باشد.

 

آیت الله عالمی گفت: دشمنان با تفرقه افکنی قصد دارند اقتدار کشورها را کاهش دهند تا دست ممالک اسلامی جلوی بیگانگان دراز باشد به طوری که شاهد این بودیم که در عربستان همین اتفاقات رخ داده است و دشمن سرمایه های بزرگی را از این کشور به یغما برده است.

 

وی با اشاره به این مطلب که کسانی که از دشمن حمایت سیاسی می گیرند قطعا با اراده سیاسی همان کشورها عمل می کنند، افزود: خواست دشمن این است که ممالک اسلامی از قدرت و قوت فزاینده ای برخوردار نباشند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: توصیه این است که توجه به موضوع وحدت و تبلیغ آن منحصر به همین هفته نباشد، بنابراین باید مداوم در رسانه های گروهی بحث وحدت مردم با سایر تقسیم بندی ها و انسجام ملی وجود داشته باشد؛ چراکه انسجام و وحدت پادزهر اصلی سموم و توطئه های دشمن است.

 

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *