نخبه برتر بسیجی و عضو بنیاد ملی نخبگان:

واردات دستگاه های سانتریفیوژ بانک خون علی رغم خودکفایی/حمایت ویژه از تولیدات دانش بنیان رضایت بخش نیست

نخبه برتر بسیجی با اشاره به اینکه متأسفانه امروز نیز محصول مشابه تولید داخل وارد کشور می شود گفت: تنها مجموعه ای هستیم که در امر تولید و ارائه پشتیبانی محصولات سانتریفیوژ و سیستم های انجماد سریع فعالیت داریم که در امر اشتغالزایی نزدیک به ۴۰ درصد رشد داشته است.

رضا گلستانی نخبه برتر بسیجی مدیر عامل شرکت سینا ابتکار ثامن در گفتگو با طرقبه نیوز؛ ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: این شرکت به عنوان مجموعه دانش بنیان صنعتی و در تولید تجهیزات فرآوری خون فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه تنها مجموعه ای هستیم که در امر تولید و ارائه پشتیبانی محصولات سانتریفیوژ و سیستم های انجماد سریع فعالیت داریم افزود: یکی از موارد اصلی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و داخلی است که این مجموعه با حمایت های نظام اسلامی در امر اشتغالزایی نزدیک به ۴۰ درصد رشد داشته است.

نخبه برتر بسیجی ضمن تأکید بر حمایت از تولید داخلی برای افزایش ظرفیت ها گفت: امروزه حمایت ویژه از محصولات دانش بنیان رضایت بخش نیست و امیدواریم دولت در این بخش کمک رسانی داشته باشند.

عضو بنیاد ملی نخبگان افزود: محصول تولید ملی مجموعه ما دستگاه های سانتریفیوژ یخچالدار بانک خون، انشعابات آن و سامانه های سیار خون گیری است که قابل ذکر است با این ماهیت برای اولین بار در کشور در این زمینه فعالیت شده است.

مدیر عامل شرکت سینا ابتکار ثامن با اشاره داشتن رقبای خارجی برای محصولات تولید ملی تصریح کرد: از سال ۱۳۸۱ این مجموعه تأسیس شده و در مواقعی که کشور تحریم بود یکی از مجموعه های اصلی که برای کمک به سازمان انتقال خون در تعمیر و نگهداری و سرویس دستگاه های خارجی خدمات ارائه می داد بودیم چراکه شرکت های خارجی حضورشان محدود شده بود.

وی افزود: متأسفانه امروز نیز محصول مشابه تولید داخل وارد کشور می شود که در واقع دولت می تواند کمک داشته باشد و انتقال دانش و فناوری و صادرات جزو اولویت های اصلی قرار گیرد.

گلستانی ضمن اعلام آمادگی امکانات برای تولید و صادرات در خاورمیانه با توجه به کنسرسیوم تشکیل شده خاطرنشان کرد: از نظر کیفیت می توانیم با خارجی ها رقابت کنیم و می توانیم در این امر نیز  خودکفا باشیم چراکه شرکت ما توان تولید به میزان نیاز کشور را دارد و در اختیار مراکز بیمارستانی و آزمایشگاهی قرار دهد.

وی افزود: عضو بنیاد ملی نخبگان هستیم و در جشنواره بین المللی خوارزمی رتبه سوم پژوهش های کاربردی را به دست آوردیم و این تولیدات دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوده است لذا انتظار داریم حمایت های دولت به صورت ملموس در تولید محصولات دانش بنیان و تولیدات داخلی افزایش یابد.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *