واردات بی‌رویه و قاچاق “۶۰۰ کارگر مشهد‌نخ” را بیکار کرد

دبیر انجمن نساجی خراسان‌رضوی گفت: مشهد‌نخ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات نساجی در کشور بود که به علت قاچاق مجبور شد ۶۰۰ کارگر خود را اخراج کند.

حمیدرضا اوانی دبیر انجمن نساجی خراسان‌رضوی اظهار داشت: نساجی نیز مانند سایر بخش‌ها در خراسان رضوی، با مشکلاتی از جمله رکود دست و پنجه نرم می‌کند.

 

وی بیان کرد: البته باید گفت که صنعت نساجی به مشکلات دیگری مانند قاچاق کالا نیز دچار بوده و کارخانه‌ای مانند مشهد‌نخ که یکی از تولیدکننده‌های بزرگ بود هم اکنون به‌علت واردات بی‌رویه و قاچاق ۶۰۰ کارگر خود را اخراج کرده است.

 

دبیر انجمن نساجی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زمانی نساجی بعد از نفت بزرگ‌ترین صنعت کشور بود اما هم اکنون به علت مشکلاتی که وجود دارد این جایگاه را از دست داده و باید برای آن هزینه کرد تا به حالت عادی بازگردد.

 

اوانی با بیان اینکه ماشین آلات صنعت نساجی نیاز به بازسازی و نوسازی دارند، تأکید کرد: این اقدامات هزینه‌بر بوده و باید برای آن دولت به کمک بخش خصوصی بیاید.

 

وی تصریح کرد: متأسفانه موضوعاتی که در مورد پیشگیری از قاچاق بیان می‌شود به صورت محسوس برای تولیدکنندگان قابل حس نبوده و در این زمینه باید اقدامات بسیار زیاد دیگری را انجام داد.

تسنیم/

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *