معاون شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی:

هیئت مذهبی به عنوان سکوی پرتاب معنوی برای مردم/ پذیرایی و اطعام ۴۰ هزار نفر در هیئات مذهبی طرقبه شاندیز

معاون شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی گفت: ۸۰ هیئت فعال در مساجد و حسینیه های شهرستان طرقبه شاندیز برای فرهنگ سازی دینی و عملی شدن شعائر دینی فعالیت دارند.

مجید خوشدست معاون شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی در گفتگو با طرقبه‌نیوز، با بیان اینکه مراسمات سنتی در شهرستان حفظ شده و هرساله دارای شور و نظم بیشتری می شود اظهار کرد: تفکرات تعصبی و بدون پشتوانه دینی و انقلابی در بین برخی هیئات مذهبی شهرستان با ایجاد جلسات همفکری جمع آوری و حذف شده است.

 

معاون شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی گفت: ۸۰ هیئت فعال در مساجد و حسینیه های شهرستان طرقبه شاندیز برای فرهنگ سازی دینی و عملی شدن شعائر دینی فعالیت دارند.

 

وی افزود: مردم برای اقامه عزای حسینی و مراسمات هیئات به صورت مناسبتی مشارکت بالایی دارند و در این راستا هیئت چهارده معصوم(ع) شاندیز متوسلین به حضرت علی اصغر(ع) با کارگروه هایی ازجمله سیاسی، فضای مجازی، طرح و برنامه و اجتماعی و وجود اقشار مختلفی مانند نخبه جهانی، ورزشکاران و نخبه ها در استان از لحاظ کمیت و کیفیت فعالیت فرهنگی گسترده مطرح است.

 

خوشدست با اشاره به اطعام ۴۰ هزار نفر از عزاداران با هزینه های جمع آوری شده و مشارکت مردم در طرقبه شاندیز افزود: سعی داریم نوع عزاداری اصیل به دلیل مواجه شدن با اقبال مردم حفظ شود.

 

مسئول هیئات مذهبی طرقبه شاندیز تصریح کرد: در ایام عاشورا و تاسوعا تمامی هیئت های عزاداری با آداب و رسوم مربوطه به صورت اجتماع در میادین و مساجد جامع شهرهای طرقبه و شاندیز حضور خواهند داشت.

 

وی ضمن تأکید بر اینکه هیچ انحرافی در هیئات عزاداری طرقبه شاندیز وجود نداشته و از بهترین هیئات عزاداری سطح استان محسوب می شوند افزود: ثبت هیئت ها به صورت فرآیندی در سامانه جدید در دست اقدام است اما در این میان هیئت های چند صد ساله در شهرستان به صورت شناسنامه دار و وهویت دار وجود دارد.

 

معاون شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی گفت: باتوجه به عدم وجود مسجد در حاشیه شاندیز و فضای احداث مساجد در حاشیه خیابان های اصلی شهر نیاز است بزرگان و نخبگان شهر نسبت به شهرستان نگاهی مذهبی داشته باشند.

 

خوشدست خاطرنشان کرد: هیأت مذهبی به عنوان سکوی پرتاب معنوی برای مردم، بدون ولایت بی معنا است و باید با روحیه بسیجی دفاع مقدس اداره شود چراکه هیئات مذهبی بازوی امور اجرایی هستند.

 

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *