همسر شهید «حمید قاسمی» از شهدای مدافع حرم افغانستانی:

همسرم آگاهانه به استقبال شهادت رفته بود/ ضرورت توجه به دغدغه فرهنگی و تربیتی فرزندان شهدا

همسر شهید «حمید قاسمی» از شهدای تیپ فاطمیون گفت: زمانی که حمید به شهادت رسید متوجه شدم پیش از اعزام از تمامی اطرافیان و اقوام طلب حلالیت کرده به همین دلیل معتقدم آگاهانه به استقبال شهادت رفته است.

طیبه توکلی همسر شهید «حمید قاسمی» از شهدای مدافع حرم افغانستانی گفت: مدتی بود از شهید اطلاعی نداشتیم اما گفته بود چند وقتی هوای زیارت کرده است و حتی خواب دیده بود که فرش های حرم حضرت زینب(س) را غبارروبی کرده است.

وی افزود: خبر رسید و اطلاع پیدا کردیم که ایشان مدافع حرم شده است و تأکید داشت که برایش دعا کنیم چراکه میدان نبرد است و احتمال همه چیز و هر اتفاقی وجود دارد.

همسر شهید قاسمی اظهار کرد: همسرم نوبت دوم بود که برای اعزام ثبت نام کرده بود که پس از آن حال و هوای جبهه ها همیشه با او همراه بود.

وی با بیان اینکه من خیلی در جریان سختی های جنگ و جبهه مدافعان حرم در سوریه و در جوار حرم حضرت زینب(س) نبودم افزود: زمانی که برای دومین بار اعزام شد فرزندانمان خیلی گریه کردند و همسرم نتوانست جلوی گریه و اشک های خودش را بگیرد.

توکلی تصریح کرد: پس از شهادت متوجه شدم که از همه اطرافیان و اقوام خداحافظی کرده و حلالیت طلبیده بود لذا معتقد هستم همسرم آگاهانه به استقبال شهادت رفته بود و حقیقت این است که در عین خرسندی از نابودی دشمن (با کمی بغض و حسرت) فکر نمی کردیم بچه هایمان بی سرپرست شود.

وی با اشاره به شرکت شهید «حمید قاسمی» در منطقه حلب و حضور مستقیم در مناطق جنگی سوریه افزود: ۲ ماه از اعزام همسرم گذشت و شب قبل از عید غدیر ایشان را با پیراهن سفید خواب دیدم.

همسر شهید قاسمی خاطرنشان کرد: حمید آقا ۲ ماه پس از اعزام در مسیر منطقه حلب  از ناحیه گردن زخمی شدند و در تاریخ ۱۱/۷/۱۳۹۳ در سن ۳۳ سالگی به شهادت رسیدند.

وی افزود: همسرم در بهشت رضا به خاک سپردیم؛ شهدای مدافع حرم هزاران کیلومتر دورتر از خانواده و وطن خود رهروی صادق در جبهه مقاومت اسلامی بودند.

توکلی با بیان اینکه شجاعت و دلیری در رفتار و کردار از خصوصیت بارز اخلاقی ایشان است گفت: همواره نگران خانواده بود و ۱۲ سال زندگی صبوریانه داشت.

وی افزود: شهید قاسمی در ابتدای زندگی پدر و مادر خود را از دست داده بود و به خواندن نماز اول وقت  تأکید داشت و خودش عامل به این فریضه بود.

همسر شهید قاسمی گفت: نظرمان بر این است که شهدا از قبل انتخاب شده اند و همیشه برایمان تعریف می کرد حرم حضرت زینب(س) حال و هوای دیگری دارد.

وی با تأکید بر این مطلب که عضویت در بسیج برای فرزندان و تربیت فرهنگی و معنوی ایشان تأثیر فراوان دارد افزود: حمایت دولت و مراجع فرهنگی برای آموزش تربیتی و معنوی صحیح  نوجوانان در راستای پر کردن صحیح اوقات فراغت ضروری است.

توکلی آموزش های هنری و مهارتی برای آینده نونهالان و نوجوانان را با توجه به هجمه های مختلف دشمن دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: از دیگر خواسته هایمان این است که باتوجه به خیل عظیم فرزندان شهدا در شهرهای کشور مراجع فرهنگی و حمایتی برنامه های فرهنگی و زیارتی برای خانواده های شهدا داشته باشند.

وی ضمن تأکید بر تربیت صحیح فرزندان افزود: اکثر همسران شهدا که با هم در ارتباط هستیم تقریبا همگی دغدغه فرهنگی و تربیتی فرزندان خودشان را دارند که هر روز ضرورت آن بیش از پیش حس می شود.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *