گزارش؛

هشتم شوال؛ ظهور چهره باطنی آل‌‌سعود با تخریب قبرستان بقیع

قبرستان بقیع به عنوان مهم ترین قبرستان شیعیان در مدینه است که ۹۴ سال پیش وهابیت و حکومت قبیله‌ای منحرف آل سعود، این محل گرانبها را به عنوان بخش مهمی از تاریخ اسلام تخریب و مورد اهانت قرار دادند که چهره باطنی این انحراف فکری و وابستگی سیاسی آل سعود و جریان های تکفیری را نشان می‌دهد

به گزارش طرقبه‌نیوز، در هشتمین روز شوال۱۳۴۴  هجری قمری وهابیت منحرف در اقدامی کوردلانه قبور ائمه بقیع را تخریب کردند.

 

قبرستان بقیع به عنوان مهم ترین قبرستان شیعیان در مدینه است که ۹۴ سال پیش وهابیت و به گفته رهبر معظم انقلاب حکومت قبیله‌ای منحرف آل سعود، این محل گرانبها را به عنوان بخش مهمی از تاریخ اسلام تخریب و مورد اهانت قرار دادند.

 

گفتنی است در قبرستان بقیع بارگاه امامان شیعه از جمله امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد(ع)، امام باقر(ع)، امام صادق(ع)، عبدالله بن عبدالمطلب، آمنه مادر پیامبر، ام البنین، عباس عموی پیامبر(ص) و همچنین بسیاری از اصحاب و شهدای تاریخ اسلام می‌باشد.

 

پیامبر اکرم(ص) قبرستان بقیع را تکریم و احترام می‌کردند و به دستور خداوند به مدفونین این قبرستان سلام می‌فرستادند و برای آنها از خدا آمرزش می طلبیدند.

 

به مناسبت همین روز حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی مدیر کل سابق تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: بر اساس اسناد تاریخی از اوایل اسلام و قرن پنجم توسط خلیفه عباسی حرم های اهل‌بیت(ع) ساخته شد و حدود ۸۰۰ سال اینجا توسط تاریخ نگاران توضیح داده شده است.

 

* تفکر وهابی غده چرکین انحرافی و نقطه طمع استکبار

 

وی با اشاره به داشتن زائر، خادم حرم و متولی در این بارگاه نورانی گفت: در قرن اخیر با روی کار آمدن اندیشه وهابیت توسط انگلیسی‌ها برای تفرقه و انشقاق بین مسلمانان بدعت‌گذاری در اندیشه اسلامی بنیان گذاشته شد و خود فروخته های فکری استعمار دین جدیدی را تأسیس کردند.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی افزود: اساسا جریان سیاسی استکبار با پوشش مذهبی به دنبال تخریب آثار اسلامی هستند و در سال های اخیر اوج این تفکر وهابیت را در پوشش داعش تکفیری مشاهده می‌کنیم که با همه مظاهر اسلامی مخالفت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در منابع شیعه و اهل سنت به تفکر وهابی انتقاد شده اما همیشه این غده چرکین انحرافی نقطه طمع خوبی برای جریانات استکباری بوده که قصد تضعیف بیداری اسلامی و جریانات اسلامی را دربدنه مسلمانان داشته‌اند.

 

حجت الاسلام مرویان حسینی گفت: ۸ شوال یادآوری برای بیداری اسلامی است تا مسلمانان قدر اندیشه مکتب اهل بیت(ع) و حاکمیت تمدن‌سار و ضد استکبار را بدانند و به اصالت‌های اسلامی بازگشت داشته باشند.

 

وی ضمن تأکید بر تقویت جریان انقلابی علیه جریان تکفیری خاطرنشان کرد: این اقدامات چهره باطنی این انحراف فکری و وابستگی سیاسی آل سعود و جریان های تکفیری را نشان می‌دهد و روشن می کند نظام استکباری منحرف ترین جریان‌ها را پشتیبانی می‌کنند و در برابر جریان بیداری اسلامی از مذاهب گوناگون ایستادگی و موضع‌گیری می‌کند.

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *