نیمه شمالی کشور گرم‌تر می‌شود/ افزایش دمای ۶درجه‌ای در راه است

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه جریانات خنک شمالی و بارشی تا عصر فردا در کشور باقی می‌ماند، گفت: با خروج این جریانات بارشی از کشور، دمای هوا در نیمه شمالی به‌طور موقتی حدود دو تا ۶ درجه افزایش می‌یابد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی و سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز بخشهایی از نوار شمالی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: ‌امروز و امشب بخشهایی از استانهای گیلان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوی با رشد ابر، بارش پراکنده باران و رعد و برق مواجه می‌شوند.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای پراکنده باران در روز یکشنبه فقط در برخی مناطق سواحل دریای خزر به‌وقوع می‌پیوندد.

به‌گفته وظیفه، بارشها از عصر روز یکشنبه در سواحل دریای خزر نیز متوقف خواهد شد و جوی نسبتاً آرام به‌همراه افزایش دما غالب نقاط کشور را در بر می‌گیرد.

وی ادامه داد: طی ساعات آتی دمای هوا در سواحل دریای خزر و نوار شمالی حدود دو تا ۶ درجه گر‌م‌تر می‌شود؛ این افزایش دما که به‌صورت موقتی خواهد بود از اواخر وقت روز دوشنبه جای خود را به کاهش دما، افزایش ابر و بارش باران می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: جریانات خنک شمالی و موج بارشی از اواخر وقت روز دوشنبه وارد کشور خواهد شد و موجب بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل دریای خزر و استانهای نوار شمالی خواهد شد.

به‌گفته وظیفه، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و دامنه‌های جنوبی البرز با ناپایداریهای جوی مواجه خواهند شد.

وی شهرکرد با چهار درجه زیر صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۳۷ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور اعلام کرد و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۲۳ درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آتی دو درجه افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/*

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *