نگرانی “دانشجومعلمان” نسبت به حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی

تعدادی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نگرانی خود را نسبت به حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی که در لایجه دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری لحاظ شده است، اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بسیج دانشجویی پردیس‌ها و مراکز دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور در رابطه با لایحه اصلاح قانون مدیریت و خدمات کشوری بیانیه‌ای را صادر کرده است.

در این بیانیه آمده است:

“به مسئولان تاکید می‌کنم دانشگاه فرهنگیان را که تولیدکننده معلم است و اهمیت فراوانی دارد، جدی بگیرند و هر چه می‌توانند برای آن سرمایه گذاری کنند.امام خامنه ای در دیدار فرهنگیان کشور ۹۶٫۰۲٫۱۷”

علی‌رغم اظهار لطف فراوان مقام معظم رهبری به دانشگاه فرهنگیان و تاکیدات مکرر ایشان بر اهمیتِ رسالت دانشگاه فرهنگیان در تربیت و پرورش نیروی کارآمد برای نظام آموزش‌‌وپرورش و لزوم جذب نخبگانِ متعهد و نیز تلاش‌های بی وقفه و امیدوارکننده سرپرست محترم دانشگاه نسبت به بهبود وضعیت این دانشگاه از دولت و مسئولان دلسوز انتظار داشتیم با بسترسازی مناسب، نگاه نخبگان را به این دانشگاه متمایل‌تر کنند. حال آنکه متاسفانه هیئت محترم دولت در اقدامی ناامیدکننده و به دور از تدبیر “لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری ” را مصوب نمودند که بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۰۵ این لایحه، سنوات تحصیلی دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی جزء سوابق شغلی ایشان محسوب نخواهد شد.

کما اینکه مشابه این اقدام نیز در سنوات گذشته رخ داد که منجر به تعطیلی دانشگاه‌های تربیت معلم گردید و ردپای خیانتی نابخشودنی را برای سالهای متمادی بر نظام آموزشی کشور بر جای گذاشت.

حال ما دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، این اقدامات را آغازگر تهدیدی دوباره علیه دانشگاه می‌دانیم و از مجلس محترم و تمامی کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها با هر تفکر و مشی سیاسی تقاضا می‌نماییم نسبت به رد این لایحه و عدم تصویب آن اقدام نمایند. جای یادآوری و هشدار است که تصویب احتمالی این طرح موجب نارضایتی گسترده دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و دلسردی دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت انقلاب اسلامی خواهد شد.”

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *