قوت گرفتن سوال از “روحانی” بابت موضوع “کاسپین”

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور باید با حضور در مجلس پاسخگوی شرایط نابسامان موسسات مالی بدهکار از جمله کاسپین باشد.

علی وقف‌چی نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به موضوع طرح  سوال از رئیس جمهور درباره موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: برای اینکه سوال از رئیس‌جمهور منتفی شود دو راه بیشتر وجود ندارد یکی اینکه رئیس‌جمهور برای پاسخگویی در مجلس حضور پیدا کندیا اینکه نمایندگان امضاهای خود را پس بگیرند.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: نمایندگان در جلسه غیرعلنی که روز یکشنبه هفته جاری با رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، سوالات متعددی را از آقای سیف مطرح کردند که متاسفانه از جواب‌های وی قانع نشدند، بنابراین رئیس‌جمهور باید با حضور در مجلس پاسخگوی شرایط نابسامان موسسات مالی بدهکار باشد.

نماینده مردم زنجان در مجلس با بیان اینکه یکی از  سوالات مطرح شده در جلسه غیر علنی درباره اعطای  ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از سوی موسسه مالی و اعتباری کاسپین بود، اظهار داشت: در سال ۹۵ نیز حدود  ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در موسسه مالی و اعتباری کاسپین سرمایه گذاری شده است که با این حساب مبلغی در حدود ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان جمع سپرده در این موسسه بوده حال سوال نمایندگان امروز این است که این سرمایه‌ها  هم اکنون کجا است؟

وقفچی با اعلام اینکه  آقای سیف در جلسه غیر علنی مجلس اعلام کرد که روز قبل از حضور در پارلمان  ۶۰۰ میلیارد به حساب سپرده‌گذاران واریز شده ولی متاسفانه این اقدام صورت نگرفته بود، گفت: رئیس هیئت مدیره موسسه کاسپین  آقای معینی دستخطی را به من نشان داد که از سوی بانک مرکزی بود و در آن به خط اعتباری تنها  ۳۰۰ میلیاردی اشاره شده بود که این موضوع مخالف با اظهارات آقای سیف در مجلس است.

نماینده مردم زنجان در مجلس  با اشاره به تخلف هیئت‌رئیسه مجلس و عدم  پیگیری حضور رئیس جمهور در مجلس اظهار داشت: ماده ۲۱۲ آیین نامه داخلی مجلس به صراحت اعلام کرده که سوال نمایندگان از مسئولین باید در اسرع وقت به سرانجام برسد و نباید تفاوتی میان مسئولان قائل شد. بنابر این انتظار ما این است که هیئت‌رئیسه مجلس به قانون پایبند باشد.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *