رئیس دادگستری طرقبه شاندیز:

قانون لغو اسامی غربی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی با قوت اجرایی شود

رحمانی با اشاره به اینکه دستگاه اجرایی متولی اجرای قانون است گفت: قانون لغو اسامی غربی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی غرب با قوت اجرایی شود و همه باید کمک کنیم فرهنگ غنی اسلامی را به نمایش بگذاریم و اعمال سلیقه شخصی نکنیم.

به گزارش طرقبه نیوز، اسماعیل رحمانی رئیس دادگستری طرقبه شاندیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اظهار کرد: فرهنگ عمومی همسان غذای روح و معنوی برای جامعه و دارای اهمیت است.

وی افزود: بر اساس آمار طلاق و ناهنجاری های مختلف فرهنگ امروز جامعه قابل قبول نیست و البته اینکه به ای نقطه رسیدیم جای تفسیر و تحلیل دارد.

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز گفت: شهرستان گردشگری طرقبه شاندیز و حضور گردشگران فرصتی ارزشمند است که باید بهره برداری خوبی در زمینه های مختلف فرهنگ انجام شود.

وی افزود: ممنوعیت و منع کردن امور تابع سلیقه نیست و هیچ کس از مسئولان حق اعمال سلیقه ندارد چراکه فصل الخطاب قانون اساسی است.

رحمانی تصریح کرد: باتوجه به اصل ۳ قانون اساسی یکی از وظایف حکومت اسلامی، ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و مبارزه با کلیه مظهر فساد و تباهی بر اساس ایمان و تقوی تعریف کرده است.

وی افزود: معتقدیم ورود دستگاه قضایی به مسائل فرهنگی بایستی پیشگیرانه باشد و به عنوان آخرین مرحله در برخورد با ناهنجاری ها صورت بگیرد و تا حد امکان ضابطین قضایی نباید اقدام به برخورد با اموری داشته باشند که ناشی از کم کاری فرهنگی است مگر از باب ضرورت.

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی با کارفرهنگی حل می شود اما سوء استفاده برخی افراد به هر دلیلی باعث می شود که به عنوان کارفرهنگی کار ضد فرهنگی انجام شود و اینجاست که دستگاه قضا از باب ضرورت ورود به مسائل پیدا می کند.

وی ضمن تأکید بر اهمیت پیوست فرهنگی و ایجاد فضای رشد فضایل فرهنگی در شهرستان افزود: در این زمینه استفاده بهینه از نخبه های فرهنگی باید صورت گیرد.

رحمانی با اشاره به اینکه دستگاه اجرایی متولی اجرای قانون است گفت: قانون لغو اسامی غربی برای جلوگیری از نفوذ فرهنگی غرب با قوت اجرایی شود.

وی با بیان اینکه سوق مردم به فرهنگ سالم در شهرستان ضرورت دارد افزود: همه باید کمک کنیم فرهنگ غنی اسلامی را به نمایش بگذاریم و اعمال سلیقه شخصی نکنیم.

رئیس دادگستری طرقبه شاندیز اظهار کرد: در برگزاری مراسمات فرهنگی نظریه دادستان را بر هماهنگی و پیشگیری از تخلفات و هماهنگی ها اخذ کنید.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *