فعلا حذف شناسنامه در دستور کار سازمان ثبت احوال نیست/۲٫۳ درصد کاهش ثبت ولادت در استان

معاون امور اسناد هویتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی با بیان اینکه کارت هوشمند برای افراد ۱۵ سال به بالا صادر می شود افزود: در زمان دریافت کارت هوشمند برای همه افراد و با اجرایی شدن در سایر دستگاه ها، موارد کاربردی شدن کارت هوشمند بیشتر از شناسنامه است لذا فعلا حذف شناسنامه در دستور کار سازمان ثبت احوال نیست.

جواد طاهری معاون امور اسناد هویتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی در گفتگو با طرقبه نیوز؛ ضمن تأکید بر اینکه سعی داشتیم مراکز ارائه خدمت نزدیک به محل سکونت مردم باشد اظهار کرد: باتوجه به جمعیت استان خراسان رضوی از ابتدای سال ۸۹ بخشی از خدمات به دفاتر پیشخوان واگذار شده و در کل استان ۴۰ دفتر پیشخوان اخذ درخواست تعویض شناسنامه را در دستور کار دارند.

وی افزود: بیش از ۲۰۰ هزار خدمت ثبت احوال نزدیک به ۵۵۰ هزار تردد را از شهر کاهش داده است.

معاون امور اسناد هویتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی با اعلام اینکه ثبت مهلت قانونی ولادت ۱۵ روز و وفات ۱۰ روز است  گفت: افراد ۱۵ سال به بالا قابلیت تغییر نام دارد ند که در شش ماهه بیش از ۴ هزار مورد تغییر نام و ۸ هزار تغییر نام خانوادگی افراد ثبت شده است.

وی با بیان اینکه کارت هوشمند برای افراد ۱۵ سال به بالا صادر می شود افزود: در زمان دریافت کارت هوشمند برای همه افراد و با اجرایی شدن در سایر دستگاه ها،  موارد کاربردی شدن کارت هوشمند بیش تر از شناسنامه است لذا فعلا حذف شناسنامه در دستور کار سازمان ثبت احوال نیست.

طاهری در ادامه خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه سال جاری بیش از ۷۵ هزار مورد ولادت از جمله ۳۸ هزار پسر و ۳۶ هزار دختر صورت گرفته که نسبت به سال گذشته ۲٫۳ درصد کاهش ثبت ولادت در استان را شاهد هستیم.

وی با اشاره به شهرستان های خواف، تایباد و زاوه به عنوان بیشترین میزان ولادت به ثبت رسیده در ۶ ماهه افزود: در ۶ ماهه سال جاری بیش از ۱۴ هزار وفات به ثبت رسیده که می توان گفت ساعتی۱۷٫۵ ولادت و ساعتی ۳٫۳ واقعه وفات صورت گرفته است.

معاون امور اسناد هویتی اداره ثبت احوال خراسان رضوی تصریح کرد: در شهر مشهد از این تعداد ولادت ۴۱ هزار مربوط به مشهد بوده یعنی بیش از ۵۰ درصد ولادت ها مربوط به مشهد است.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *