علاقه گروه‌های مقاومت به مستشار ایرانی نجباء+فیلم

بیش از ۴۰ روز پیش بود که خبر شهادت یک فرمانده دیگر از سوریه آمد. کسی که سال‌ها در جبهه مقاومت سوریه فعالیت داشته و به‌عنوان یک مستشار نظامی زبده، راهنمای بسیاری از رزمندگان بوده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بیش از ۴۰ روز پیش بود که خبر شهادت یک فرمانده دیگر از سوریه آمد. کسی که سال‌ها در جبهه مقاومت سوریه فعالیت داشته و به‌عنوان یک مستشار نظامی زبده، راهنمای بسیاری از رزمندگان بوده است. تقریباً شاید بتوان گفت تمام گروه‌های مقاومت منطقه، محمد معافی را بشناسند و حالا در حسرت از دست دادنش، غمگینند. مقاومت اسلامی نجبای عراق، حزب‌الله لبنان، رزمندگان ایرانی و … نام شهید محمد معافی را کنار شهید محمود رضا بیضایی و شهید مرتضی مسیب‌زاده، درخشان و ماندگار می‌بینند.

“محمد معافى” متولد شهرستان نکا در استان مازندران، فرمانده زبده نظامی و مستشار ایرانى با نام جهادى “صابر” که در سوریه به شهادت رسید. این شهید مدافع حرم در ۳۰ دى ماه ۹۶ در شهر البوکمال واقع در استان دیرالزور سوریه در دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به دوستان شهیدش پیوست. شهید معافی متولد سال ۶۱ بود که در ۳۵سالگی به شهادت رسید. یک پسر ۹ساله و یک دختر ۲ساله از او به‌یادگار مانده است.

حالا در ایام اربعین شهادت این شهید مدافع حرم یاد حماسه‌ها و مبارزه‌های او در طول سالیان مجاهدتش در خط مقاومت اسلامی دوباره مرور می‌شود.

حبیب احمدی، همرزم شهید در مورد او می‌گوید: محمد در عملیات‌ها در عراق، سوریه و لبنان حرف برای گفتن داشت، یکی از نیروهایی بود که می‌توانست آن‌چنان پیشرفتی کند که مسئولیت مهمی در سپاه یا در اداره نظام داشته باشد. او فرمانده بود. مربی سلاح، تخریب، تاکتیک، کاملاً مسلط به زبان انگلیسی و عربی و فرمانده میدانی قوی بود. در این مدت تخصص‌های زیادی کسب کرد. با گروه مقاومت اسلامی رزمندگان عراقی در «نجباء» هم کار کرده بود. از وقتی بچه‌های نجبا شنیدند او شهید شده است، بی‌تاب هستند. محمد با همه محور مقاومت کار کرده بود. اخلاق محمد آن‌ها را شیفته خودش کرده بود.

او ادامه می‌دهد: هر جایی از منطقه که پا می‌گذاشت، آنجا را آباد و رسیدگی می‌کرد. پشت فرماندهانی که محمد با آن‌ها کار می‌کرد به وظیفه‌شناسی و سخت‌کوشی او گرم بود. محمود بیضایی بیشترین اثر را روی محمد گذاشت چون بیضایی هم‌دوره‌ای او بود. بیشتر از یک هفته بود که از او اطلاع نداشتیم. شنیدم مورد شناسایی گروه‌های تکفیری قرار گرفت و از اهمیت جایگاه ایشان باخبر شدند و در صدد حذف ایشان برآمدند. متأسفانه تیر مستقیم به ایشان اصابت کرد. حالا اینکه بحث ترور بوده یا صرفاً قناصه‌زن‌های منطقه او را هدف گرفتند را هنوز نمی‌دانم.

نماهنگی با صدای شهید مدافع حرم “محمد معافی” مستشار ایرانی مقاومت اسلامی نُجَباء کاری از دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء تولید شده است. در این نماهنگ صدای گفتگوی شهید با پسر خردسالش نیز شنیده می‌شود. در ادامه قابل مشاهده است:

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *