مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی:

عدم راه اندازی دولت الکترونیک به دلیل نبود کارت ملی هوشمند است/ ابتدای سال ۹۷ پایان اعتبار و کاربری کارت ملی

وی با اشاره به صدور کارت هوشمند برای ۳۷ درصد از واجدین شرایط افزود: برابر مصوبه هیئت وزیران کارت های ملی کاغذی تا پایان امسال اعتبار دارند و درخواست تمدید اعتبار را نخواهد داد و از ابتدای سال ۹۷ کارت ملی منقضی شده فاقد اعتبار و کاربری خواهد بود.

به گزارش طرقبه‌نیوز، سید حسین نیری مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بر اساس آمار عملکرد تا ابتدای آبان ماه از مجموع بیش از ۴ میلیون نفر واجد شرایط اخذ کارت هوشمند ملی در استان خراسان رضوی هستند که هر ساله ۱۵۰ هزار نفر به این جمعیت افزوده می شوند و از این تعداد بیش از ۱ میلیون درخواست اخذ شده است.

وی با اشاره به صدور کارت هوشمند برای ۳۷ درصد از واجدین شرایط افزود: برابر مصوبه هیئت وزیران کارت های ملی کاغذی تا پایان امسال اعتبار دارند و درخواست تمدید اعتبار را نخواهد داد و از ابتدای سال ۹۷ کارت ملی منقضی شده فاقد اعتبار و کاربری خواهد بود.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی اظهار کرد: تعرفه قانونی بر اساس قانون بودجه برای کارت هوشمند ملی ۲۰ هزار تومان و کارمزد ۱۱ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به فرآیند پیش ثبت نام، نوبت گیری در دفاتر پستی و پیشخوان استان افزود: حضور فرد و دارا بودن شناسنامه عکس دار الزامی است و ثبت درخواست کار هوشمند ملی به واسطه اخذ اثر انگشت و تصویر زنده از چهره، وکالت پذیر نیست.

نیری ضمن اعلام صدور کارت هوشمند ملی طی ۱۰ روز  تصریح کرد: کارت هوشمند ملی ظرفیت الکترونیکی برای ارائه خدمات است که بهره برداری از آن نیازمند ایجاد شرایط استفاده توسط سایر دستگاه ها نیز می باشد که در این راستای کاربردی کردن خدمات با بانک و بیمه مذاکراتی برای ایجاد شرایط خدمات انجام شده است.

وی با اشاره به احتمال شلوغی دفاتر و ماندگاری مرم در دفاتر پیشخوان افزود: به این منظور سعی بر افزایش پیشخوان های دولت شده و  در سال جاری برای کلیه دفاتر پیشخوان روستایی برای اخذ درخواست روستاییان فراخوان داده شده که تا امروز ۴۰ دفتر روستایی در استان تقاضا داده اند و ۹ دفتر راه اندازی شده اند.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی گفت: کلیه دفاتر پیشخوان شهری خدمات کارت هوشمند ملی را بر اساس تقاضا و اعلام آمادگی ارائه می کنند و امروز ۸۴ دفتر پستی و پیشخوان خدمات مربوط به کارت ملی هوشمند را در استان انجام می دهند که این آمار به بالای ۱۲۰ دفتر خواهد رسید.

کارت ملی هوشمند غیر قبل جعل است

وی با بیان اینکه ادعا داریم این کارت ملی هوشمند غیر قبل جعل است و دارای ویژگی های مختلف الکترونیکی بوده افزود: بر اساس برنامه پنجم سازمان ثبت احوال زمینه را برای خدمت رسانی الکترونیک مهیا سازد لذا عدم راه اندازی دولت الکترونیک به دلیل نداشتن کارت هوشمند همه مردم است.

نیری گفت: اگر ۶۰ درصد واجدین شرایط اخذ درخواست شوند فعالیتی مطلوب انجام شده و کارمزد و تعرفه مصوبه مجلس شورای اسلامی است لذا به همین منظور کل اسناد شناسنامه ای آرشیو و اسکن شده که روزی باید به نفع مردم و دسترسی سریع به آمار مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با اشاره به ثبت ۱۲ هزار ولادت در هر ماه به صورت میانگین در استان افزود: تضمین اینکه از کارت های هو.شمند بعدی جلوگیری شود و هر ساله طرح های مختلف اعمال نشود در قابلیت های کارت ملی هوشمند و ظرفیت خدمات الکترونیکی است و لذا به عنوان مدرک برای ارائه خدمات هویتی اصلی محسوب می شود که در ابتدا دارای اعتبار هفت ساله است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی اظهار کرد: سامانه تغییر آدرس  کد پستی فرد نیز فعال است و همزمان بازسازی می شود و با تغییر نشانی اطلاعات با اولین اتصل با سامانه ثبت احوال به روزرسانی می شود.

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *