یادداشت؛

ضرورت عدم غفلت از ظرفیت استکبارستیز «حج»

رژیم صهیونیستی برای نمایش مظلوم نمایی خود در افکار عمومی جهان از تشکل های مردمی به صورت حرفه ای در حال استفاده است و به منظور دغدغه سازی و پیگیری جریان فلسطین ضروری است بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با استکبار در سراسر دنیا در این مراسم نیز صورت گیرد.

به گزارش طرقبه‌نیوز، رهبر معظم انقلاب فرمودند دفاع از فلسطین دفاع از حقیقت است و در همین راستا روز قدس برای دفاع از یک ملت مظلومی که از خانه خود رانده شده اند نیست بلکه در واقع در حال مبارزه با یک نظام سیاسی ظالمانه هستیم.

 

تجلی این فرمایشات و تأکیدبر مبارزات با استکبار از سوی رهبرانقلاب در پاسخ موشکی نظام اسلامی به دشمنان و حامان آن در منطقه است.

 

حملات وحشیانه آل سعود به شیعیان یمن و سایر نقاط کشورهای مسلمان مشخص می کند به طور واضح مسئله بسیار گسترده تر از «فلسطین» است و نباید به این حرکت و راهپیمایی روز قدس به عنوان حرکتی انفعالی نگریست بلکه می توان از این دید که راهبردی اساسی و دوراندیشانه برای بیداری و اتحاد عموم آزادگان محسوب می شود هم مورد بررسی قرار گیرد.

 

جامعیت نظام اسلامی ایجاب می کند که پرداختن به این موضوع جزو اولویت ها باشد چراکه دشمن بیکار ننشسته و حتی در اصل راهپیمایی و حمایت از این مرکز مخالفت رژیم صهیونیستی نیز ایجاد شبهه می کند لذا همین امر دلیل خوبیست تا هر روز با آگاه سازی آحاد مردم نسبت به خطرات تأسیس رژیم صهیونیستی اقدام شود.

 

سلطه بر منطقه و منابع طبیعی و انسانی کشورها،  خسارت به ملل اسلامی با افزایش تهدیدات و جنایات منطقه ای به منظور تأمین خود و ایجاد خطری دائمی برای ملل اسلامی، از جمله برخی چالش هخای حضور رژیم صهیونیستی در منطقه است که بایستی تبیین آن و اطلاعرسانی هر چه بیشتر این موضوع دغدغه اصلی حوزه مباحث آموزشی و فرهنگی سیاست گذاران تعریف شود و در حد حرف باقی نماند.

 

راهپیمایی روز جهانی قدس علاوه بر اینکه در نشان دادن ثبات قدم جمهوری اسلامی در مبارزه با استکبار نقش دارد، تأثیرات بسزایی نیز در کشورهایی با علقه های دینی و مذهبی دارد چراکه همه ملل منطقه امیدوارانه به مقاومت خود ادامه می دهند و یقین دارند جمهوری اسلامی پشتیبان محور مقاومت است.

 

به گفته کارشناسان رژیم صهیونیستی برای نمایش مظلوم نمایی خود در افکار عمومی جهان از تشکل های مردمی به صورت حرفه ای در حال استفاده است (که البته مصادیق زیادی هم دارد).

 

در همین رابطه ضروری است در راستای تأکیدات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در زمینه فلسطین و کانون های ضدصهیونیستی در حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با استکبار در سراسر دنیا به منظور تأثیرگذاری این اقدامات مردمی در سطح فراملی تشکیل و دغدغه سازی شود و حساسیت بیشتر نهادهای مردمی بین المللی را در پی داشته باشد.

 

یکی از راه های این دغدغه سازی و پیگیری جریان فلسطین که حتی در مراسم دینی مانند حج مورد تأکید رهبر معظم انقلاب می باشد، طرح استراتژی مبارزه با استکبار در سطوح علمی و کتب درسی و دانشگاهی است و قطعا موجب تولید فکر و اندیشه بیشتر در این راستا خواهد شد.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *