نیلچی‌زاده:

«شب قدر» نقطه اتصال با حقیقت قرآن و اهل بیت(ع) است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: نکته کلیدی این است که «شب قدر» نقطه اتصال با حقیقت قرآن است و حقیقت قرآن نیز چیزی جز اهل بیت(ع) نیست.

فروغ نیلچی‌زاده استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با طرقبه‌نیوز، اظهار کرد: امیرالمؤمنین(ع) به عنوان برترین و والاترین الگوی دینی و اسلامی، روشی رابرای بشریت انتخاب کردندکه قطعا برای شیعیان به عنوان روش منحصر به فرد مطرح است.

 

وی افزود: آنچه که می‌تواند حقیقت قرآن و حاکمیت دین اسلام را نشان دهد همان چیزی است که بر اساس قرآن کریم برای رسیدن به مقام انسان کامل ابتدا باید انسان متعادل بود و این عدالت هویتی و تعادلی که امام علی(ع) به خوبی آشکار می‌کنند حقیقتی است که باید آن را از قرآن کریم طلب کرد.

 

کارشناس علوم قرآنی با بیان اینکه عدالت فراگیر در موضوعات  فردی، خانوادگی، اجتماعی و سیاسی موجب می‌شود که انسان کامل نمایان شود گفت: نویسنده مسیحی جرج جرداق در کتاب خود می‌نویسد حضرت امیرالمأمنین(ع) صدای عدالت انسانی هستند.

 

وی افزود: تعلق امام علی(ع) به هویت الهی و انسانی آن برتری ناب و و یژگی قانون تعادل است که برای همیشه به عنوان سیره و سنت عملی شیعیان محسوب می‌شود.

 

نیلچی زاده تصریح کرد: برخی گمان دارند یکی از شب‌های ۱۹،۲۱ و ۲۳ به عنوان لیالی قدر است و بر اساس تأکیدات روایات شب بیست و سوم افضل است، البته روایاتی هم وجود دارد که این لیالی، هر سه در تقدیر یک ساله انسان نیز دخیل و در یک سطح هستند

 

*همه انسان‌ها ظهور دولت حقه حضرت بقیه الله(عج) را طلب کنند 

 

وی افزود: آنچه که می‌تواند برای انسان قرار گرفته در مدار ملکوت اهمیت داشته باشد این است که یک شب به اندازه یک عمر ارزش دارد و از این طریق می‌تواند توشه ابدی خودشان را برداشت کنند.

 

استاد حوزه و دانشگاه ضمن اشاره به این مطلب که نکته کلیدی این است که «شب قدر» نقطه اتصال با حقیقت قرآن است و حقیقت قرآن نیز چیزی جز اهل بیت(ع) نیست.

 

وی افزود: جمع شدن حول محور حجت خداوند می‌تواند قرآن را در زندگی افراد تجلی دهد و اگر شب قدر قرآن‌ها را بر سر می‌گذاریم به دلیل تحول و توسل حقیقی در زندگی است، لذا تقدیرات ما و اندازه‌گیری های زندگی فردی و اجتماعی باید بر اساس روش چهارده معصوم(ع) و قرآن باشد.

 

نیلچی زاده با تأ:ید بر اهمیت دعا برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) در شب قدر خاطرنشان کرد: حقیقت تقدیرات بشر وقتی به زیبایی ناب خودش در می‌آید که همه انسان‌ها ظهور دولت حقه حضرت بقیه الله(عج) را طلب کنند و این همان چیزی است که بعد از تمام نمازهای ماه مبارک رمضان در «اللهم ادخل علی اهل القبور السرور» تأکید شده از خداوند خواسته شود.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *