رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی خبر داد:

سازماندهی ۶۱ گروه جهادی بسیج طلاب در خراسان رضوی

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی گفت: ۶۱ گروه جهادی ۳۰ تا ۳۰۰ نفره بسیج طلاب از استان خراسان رضوی سازماندهی شده است که البته دامنه فعالیت از استان و کشور نیز فراتر رفته و به عنوان مثال اعزام گروه‌های جهادی به کشور «سنگال» نیز داشته‌ایم و در حال توسعه است.

حجت الاسلام سید رضا سروری رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس، اظهار کرد: اهم رسالت ها و وظایف بسیج طلاب را امام خمینی(ره) در آذرماه سال ۱۳۶۷ صادر فرمودند لذا بسیج طلاب و دانشجو رسالت هایی از جمله پاسداری از اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی، جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه در سنگر حوزه و دانشگاه، راه اندازی بسیج بزرگ سربازان اسلام و تعیین چارچوب ها برای سایر اقشار بسیج را بر عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه لازم است در تمامی کشورهای اسلامی این نگاه و منویات امام خمینی(ره) محقق شود گفت: در زمان صدور این پیام از جانب امام(ره) هنوز درگیر فضای جنگ سخت بودیم و امام با تشکیل این بسیج عملا شروع جنگ نرم را در همان سالها اعلام کرده‌اند و برای آن دو نیروی اساسی طلاب و دانشجو را در این جبهه تعین فرمودند.

 

حجت الاسلام سروری افزود: رهبرمعظم انقلاب با ادامه راه و تدابیر امام(ره) در قالب‌های دیگر از جمله جلوگیری از نفوذ در رده‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، این موارد را مطالبه دارند

 

*برگزاری ۱۲۰۰ جلسه بصیرت افزایی در مساجد

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید دارند که فرمایشات امام بازخوانی شود تا این منویات بیش از این دچار تحریف نشود خاطرنشان  کرد: یکی از انحرافات همین است که انقلابی‌گری را مساوی احساسی‌گری و هیجانات کاذب قلمداد کنند تا به این جبهه ضربه بزنند لذا بایستی با تعریف شدن عقلانیت و انقلابیگری در کنار هم و با گسترش تعقل و تفکر راهبردی و عمیق از این انحراف جلوگیری کرد.

 

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی ضمن تأکید برهماهنگی نگاه و فکر سرباز جنگ نرم با فرماندهی گفت: اجرای برنامه‌ها بر اساس مسجد برای پیوند جوانان و اقشار مختلف با مساجد در دستور کار است و راهکارهای این امر در نشست ها و کارگاه های اندیشه‌ورزانه تبیین شده تا در مساجد الگویی عملیاتی شود.

 

وی از برگزاری۱۲۰۰ جلسه بصیرت افزایی سیاسی به همت بسیج طلاب برای تعمق و تربیت تحلیل‌گران سیاسی خبر داد و اعلام کرد: بسیج طلاب خراسان رضوی در مورد اصلاح سبک زندگی در برخی شهرستان ها ورود داشته و توانسته است جایگاه و رتبه طلاق در آن سال ها را در خراسان رضوی کاهش دهد.

 

حجت الاسلام سروری گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲هزار بسیجی طلبه در ۱۲۰ پایگاه مقاومت سازماندهی شده و فعالیت هایی در زمینه اردوهای جهادی سازندگی و معنوی را در دستور کار قرار داده که در این راستا رزمایش‌های فرهنگی تبلیغی وارثان انبیا و قرارگاه سازندگی انصارالمؤمنین شکل گرفته است.

 

*اعزام گروه های جهادی به کشورهای آفریقایی

 

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی اظهار کرد: با مشارکت بسیج طلاب سال گذشته حدود ۱۲ هزار نفر روز در حاشیه شهر مشهد فعالیت فرهنگی و تبلیغاتی با نگاه دینی و همچنین برنامه هایی از جمله اقتصاد مقاومتی و راه‌اندازی تولیدی در حاشیه شهر و برپایی کارگاه‌های آموزشی سواد مالی مبتنی بر بازاریابی شده است.

 

وی افزود: ۶۱ گروه جهادی ۳۰ تا ۳۰۰ نفره بسیج طلاب از استان خراسان رضوی سازماندهی شده است که البته دامنه فعالیت از استان و کشور نیز فراتر رفته و به عنوان مثال اعزام گروه‌های جهادی به کشور «سنگال» نیز داشته‌ایم و در حال توسعه است.

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *