روسیه به تحریم‌های «پوچ» آمریکا پاسخ می‌دهد

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اقدام آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه مسکو را محکوم و تأکید کرد که به آن پاسخ می‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسکای‌نیوز، دولت آمریکا، روز جمعه تعدادی از مقام‌های دولتی و شرکت‌های انرژی روسیه را تحریم کرد. در روزهای آینده نیز ممکن است اقدامات تنبیهی دیگری علیه مسکو به بهانه الحاق ناحیه کریمه به خاک روسیه و حمایت مسکو از جدایی‌طلبان شرق اوکراین وضع شود.

در واکنش به این تحریم‌ها، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای، این تحریم‌ها را کمپینی بیهوده و بی‌نتیجه خوانده و گفته است: «اگر مقامات آمریکایی ترجیح می‌دهند که روابط تجاری خود را با روسیه قطع کنند، این حق آنهاست، در حالی‌که ما هم حق پاسخ دادن را برای خود محفوظ می‌دانیم.»

دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد، از طریق این تحریم‌هایی که «به بهانه‌های مختلف از جمله دست داشتن روسیه در بحران اوکراین اعمال می‌شوند»، ایالات متحده «ناتوانی خود را برای کل جهان نشان می‌دهد.»

در این بیانیه آمده است: «واشنگتن نمی‌تواند از توهمی رهیده شود مبنی بر این‌که آن می‌تواند ما را از طریق رد (اعطای) ویزای آمریکایی یا (تحمیل) تحریم تجاری بترساند.»

 انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *