رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه شاندیز خبر داد::

رفع تصرف بیش از ۳۵۴ هزار مترمربع از اراضی ملی طرقبه شاندیز

رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه شاندیز گفت: در شش ماه اول امسال مساحت ۳۵۴ هزارو نهصد و سی مترمربع از اراضی ملی طرقبه شاندیز به ارزش ۹۲۰ میلیارد ریال رفع تصرف شده و حدود ۲۸ مورد توقف عملیات و همچنین ۵ دستگاه بیل مکانیکی و ۸ دستگاه کامیون با هماهنگی دادستان توقیف شده است.

رضا ناصری تاج ور رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه نیوز اظهار کرد: شهرستان طرقبه شاندیز از ویژگی همجواری با کلان شهر مشهد مقدس و حرم مطهر امام رضا(ع) برخوردار است از تابستان ۱۳۸۷ به شهرستان ارتقا پیدا کرد و بعد از مشهد مهمترین شهرستان توریستی و گردشگری استان خراسان رضوی محسوب می شود.

 

وی افزود: با توجه به اینکه شهر طرقبه و شاندیز بعنوان اولین منطقه بین المللی نمونه گردشگری ایران در سال ۱۳۸۴ توسط دولت برگزیده شده سالانه بیش از ۴۰ میلیون نفر گردشگران داخلی و خارجی را پذیرا می باشد.

 

رئیس اداره راه و شهرسازی طرقبه شاندیز با اشاره به سابقه و جاذبه کهن تاریخی فرهنگی و مناطق تفرجگاهی شهرستان گفت: بر اساس وضعیت خاص منطقه و ارزش مالی اراضی و به منظور حفظ از اراضی دولتی و شناسایی متصرفانا رسال اخطاریه و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شده است.

 

وی افزود: در شش ماه اول امسال مساحت ۳۵۴ هزارو نهصد و سی مترمربع از اراضی ملی طرقبه شاندیز به ارزش ۹۲۰ میلیارد ریال رفع تصرف شده و حدود ۲۸ مورد توقف عملیات و همچنین ۵ دستگاه بیل مکانیکی و ۸ دستگاه کامیون با هماهنگی دادستان توقیف شده است.

 

ناصری تصریح کرد: با همکاری دهیاری ها و مردم منطقه آسفالت حدود ۲۵ کیلومتر از راههای شهرستان با تخصیص ۱۰۴۰ تن قیر طی نیمه اول سال جاری عملیاتی شده است.

 

وی افزود: طی نیم سال اول با پیگیریهای انجام شده و تلاش واحد املاک اداره طرقبه شاندیز حدود ۵۴۸ هزار متر مربع سند به نام دولت جمهورس اسلامی اخذ و میزان ۷۷ هزار مترمربع رای کمیسیون ماده ۱۲ جهت اراضی منطقه صادر شده است که آمار قابل توجهی محسوب می شود.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *