رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز:

رشد ۷ درصدی دانش آموزان طرقبه شاندیز نسبت به سال گذشته/ هوشمندسازی ۵۰ درصد مدارس شهری

رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز گفت: رشد افزایش فضاهای آموزشی از رشد جمعیت ما کمتر است و پیش بینی میشود اگر برنامه ریزی جدی صورت نگیرد با کمبود فضای آموزشی، کمبود معلم، افزایش تراکم کلاس های درس و دو نوبته کردن مدارس روبرو خواهیم بود.

سید احمد باقری رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه‌نیوز، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید حدود ۱۴ هزار دانش آموز در شهرستان طرقبه شاندیز در کلیه مقاطع از پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه مشغول تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: شعار امسال آموزش و پرورش خراسان رضوی شعار تحقق عدالت آموزشی با کیفیت و برنامه محوری است و با توجه به آموزش و پرورش تمام ساحتی، کیفیت و عدالت آموزشی با رویکرد برنامه محوری اولویت اصلی که در بطن این شعار نهفته است اجرای سند بنیادین آموزش و پروش می باشد که تأکید بر آموزش تمام وجهی تمام دانش آموزان دارد.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز با بیان اینکه در آموزش و پرورش این روزها مهم ترین اولویت، رویکرد تربیتی در تمام ابعاد و جهات است که تحقق سند بنیادین و شعار وزارت آموزش و پروش را در پی دارد  گفت: باتوجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان طرقبه شاندیز  و اینکه جاذبه های خاصی دارد با چالش هایی مواجه هستیم و از طرفی باتوجه به گسترش حجم ساخت و سازها جمعیت رو به افزایش است.

 

وی ضمن تأکید بر زیرساخت های فضای آموزشی شهرستان افزود: باتوجه به نرخ افزایش جمعیت در حوزه آموزشی نیاز به زیرساخت هایی داریم چرا که رشد افزایش فضاهای آموزشی از رشد جمعیت ما کمتر است و پیش بینی میشود اگر برنامه ریزی جدی صورت نگیرد با کمبود فضای آموزشی، کمبود معلم، افزایش تراکم کلاس های درس و دو نوبته کردن مدارس روبرو خواهیم بود.

 

باقری تصریح کرد: در برخی روستا ها مدارس جدیدی ساخته شد و توسعه مدارس در شهرها در دستور کار قرار دارد

 

وی افزود: رشد افزایش جمعیت دانش آموزی به نوعی مدیریت شده که جز یک مورد، مدرسه ای در شهرستان به مدرسه دو نوبته تبدیل نشده است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز خاطرنشان کرد: در مقطع ابتدایی با کمبود فضا و نیروی انسانی مواجه هستیم لذا توسعه مدارس غیر دولتی یکی دیگر از راهکار هاست که در این زمینه مجوزهایی که می‌تواند کمکی در راستای تأمین فضای آموزشی باشد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول صادر شده است.

 

وی افزود: علاوه بر به روز رسانی روش های جدید تدریس، ایجاد جذابیت، نشاط در مدارس و جذب کودکان بازمانده از تحصیل ارتقای کیفیت آموزشی یکی دیگر از رویکردهاست.

 

باقری گفت: با حمایت مسئولان و مشارکت مردمی صد در صد برخی مدارس شهری هوشمندسازی شده است و در مدارس شهری میانگین تعداد کلاس های هوشمند بیش از ۵۰ درصد است.

 

وی افزود: در مدارس روستایی هم با مشارکت خیرین و مردم در هر مدرسه تعداد یک کلاس هوشمند وجود دارد اما بخش اول پروسه هوشمندسازی مدارس قسمت سخت افزاری است.

 

رئیس اداره آموزش و پرورش طرقبه شاندیز اظهار کرد: سخت افزارهای شروع هوشمندسازی در کلاس درس قدم اول است و در مراحل بعدی فرهنگ استفاده از آن، توسعه آن در سطح خانواده و مدرسه مورد توجه باید قرار گیرد و در این راستا مشارکت اولیای دانش آموزان، اداره کل و خیرین طی یک سال آینده برای تجهیز همه مدارس به حداقل وسایل هوشمندسازی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *