در ششمین مجمع سلامت استان در طرقبه شاندیز مطرح شد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی: تنها ۲۵ درصد امر سلامت مردم را مدیریت می کنیم

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر با تمام این امکانات ما تنها ۲۵ درصد امر سلامت مردم را مدیریت می کنیم و بقیه نیاز به هم افزایی دیگر دستگاهها و خود مردم دارد.

به گزارش طرقبه نیوز، سید حسن حسینی فرماندار شهرستان صبح امروز در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان گفت: از کارهای خوبی که در حوزه بهداشت و سلامت شده این است که بیمارستان شریعتی چهره جدیدی در حوزه زیبا سازی مبلمان و کادر پزشکی و درمانی پیدا کرده و در سه سال گذشته حدود ۵۰ میلیارد ریال در این مکان هزینه شده است و اولویت خدمت رسانی این بیمارستان اهالی و ساکنین شهرستان طرقبه شاندیز است .

رییس مجمع سلامت شهرستان طرقبه شاندیز اظهار کرد: در عرصه پیشگیری و احداث و تکمیل خانه های بهداشت نیز اقدامات مناسبی انجام شده است بطوریکه مجموعه شبکه بهداشت آمادگی دارد در هر نقطه با اهدای زمین خانه بهداشت بنا کند.

وی افزود: هم افزایی تاثیرگذاران امر سلامت و سرمایه گذاران در این خصوص نقش بسزایی در تحقق اهداف نظام سلامت دارد که  جا دارد تلاشهای این عزیزان را پاسداشت واین جلسه بدین منظور برگزار میگردد .
حسین تصریح کرد: با توجه به آمار خیره کننده حضور گردشگران و زوار عزیز در شهرستان اصلا مشکل حادی در امر سلامت مردم و روند خدمت رسانی نداشتیم که این همت والای کارکنان این بخش را می رساند و در این بخش پذیرایی مناسبی از بازدید کنندگان و مسافران و البته مردم عزیز شهرستان داشته و داریم.

صحی زاده رئیس شبکه بهداشت شهرستان طرقبه شاندیز ضمن اعلام گزارشی از وضع کاری مجموعه شبکه در شهرستان گفت: ۳۲۵ رابط بهداشتی در شهرستان داریم که نشان از مشارکت مردم سلامت دوست طرقبه شاندیز است و با داشتن ۴ پایگاه اورژانس جاده ای سالانه ۸۰۰۰ ماموریت را انجام می دهیم و در سال گذشته ۳۰ میلیارد ریال جذب کمک های مردمی داشته ایم.
خدایی قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی در این مراسم گفت: در حال حاضر با تمام این امکانات ما تنها ۲۵ درصد امر سلامت مردم را مدیریت می کنیم و بقیه نیاز به هم افزایی دیگر دستگاهها و خود مردم دارد. وی ضمن مهم برشمردن توجه به امور روانی گفت: هم اکنون ۲۴/۶درصد اختلالات روانی در سطح جامعه داریم که زنان در این حوزه از همه آسیب پذیرترند و باید توجه ویژه ای به این مقوله داشت.

حسینی مدیر کل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی توجه به سبک زندگی را از موارد بسیار مهم بر شمرد و خاطرنشان کرد: هم اکنون توسط دولت در حوزه سلامت متوسط برای هر ایرانی ۲۵ هزار تومان سرانه هزینه می شود که نشان از سلامت محور بودن دولت دارد.

 وی همچنین در پایان گفتمان سازی در همه حوزه ها را از راههای پیشرفت و ایجاد مشروعیت خواند.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *