رئیس اداره جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز خبر داد:

حمایت تسهیلاتی از واحدهای کشاورزی با اشتغال پایدار در طرقبه شاندیز

رئیس اداره جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز گفت: بخش های کشاورزی به دلیل اینکه با اشتغال در ارتباط هستند مدافع این هستیم که این اشتغال همیشه پایدار بماند و در تخصیص موارد تسهیلات نیز از این واحدها حمایت می‌کنیم لذا حدود ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارات تسهیلات برای ساخت استخر با مساحت کم برای مجموعه‌هایی که مشکل کمبود آب داشتند، پرداخت شده است.

مسعود جوانبخت رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه‌نیوز، اظهار کرد: حدود ۴۰۰ میلیون تومان اعتبارات تسهیلات برای ساخت استخر با مساحت کم برای مجموعه‌هایی که مشکل کمبود آب داشتند، پرداخت شده است.

 

وی افزود: با مشارکت مردم موضوع برداشت بهداشتی «توت» نسبت به سال های گذشته بسیار خوب ارزیابی شده به طوریکه نسبت به سال گذشته چهار برابر متقاضی این اقدام افزایش داشته است.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز گفت: با پهن کردن تور زیر درختان توت موجب خشک شدن این محصول به صورت بهداشتی و بدون هیچ عارضه بهداشتی می شود و در همین راستا بیمه تمام خطر محصول توت در طرقبه شاندیز در حال پیگیری است که محقق شود.

 

وی افزود: با این بیمه موجب می شود محصولات از گزند طوفان و بارندگی های در فصل برداشت در امان بمانند و کشاورزان خسارات کمتری ببینند، همچنین درصورت بروز خسارت از محل خدمات صندوق نیز بهره‌مند شوند.

 

جوانبخت تصریح کرد: واحدهای کشاورزی به صورت مقطعی فعال هستند و در زراعت و باغبانی تعطیلی معنا ندارد بلکه ممکن است در حوزه تولیدات دامی به منظور راه اندازی دوباره خط تولید، تنها در بازه یک تا دو ماهه تعطیل فعالیت نداشته باشند.

 

وی افزود: بخش های کشاورزی به دلیل اینکه با اشتغال در ارتباط هستند مدافع این هستیم که این اشتغال همیشه پایدار بماند و در تخصیص موارد تسهیلات نیز از این واحدها حمایت می‌کنیم.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی طرقبه شاندیز با بیان اینکه در جلسه کارگروه حفاظت آّب شناسایی موارد چاه های غیر مجاز انجام شده اما هنوز عملیاتی نشده گفت: تعامل خوبی با مدیر جدید امور آب مشهد در این مورد و مراتب ابتدایی در شناسایی این چاه ها ایجاد شده است.

 

وی افزود: پیشنهاد می‌کنیم بهره برداران علاوه بر اجرای آبیاری تحت فشار، در ابتدای فصل با تهیه ظرفیت مناسب استخری برای آن پیش بینی کنند لذا جهاد کشاورزی در این موضوع اجرای آبیاری تحت فشار تأکید دارد و به کشاورزان طرقبه شاندیز برای انجام آن کمک هایی در قالب تسهیلات خواهد داشت.

 

جوانبخت حل این بخش از مشکلات را از محل اعتبار تجمیع انجام شدنی دانست و اصریح کرد: بحث آموزش بهره برداران یکی از وظایف جهادکشاورزی است تا شاهد افزایش درآمد و بهره‌برداری در راستای اقتصادمقاومتی نیز باشیم.

انتهای پیام/

.

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *