رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی طرقبه شاندیز:

حق و حقوقات همه کارگران کارخانه مشهد نخ پرداخت شده است

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی طرقبه شاندیز با بیان اینکه حق و حقوقات همه کارگران کارخانه مشهد نخ پرداخت شده گفت: در مورد شاخص بیکاری و آمارها باتوجه به سایت مرکز ایران، نرخ بیکاری شهرستان طرقبه شاندیز حدود ۷ درصد است.

هادی افرادی رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه نیوز، با اعلام اینکه موضوع تسهیلات تبصره ۱۸ سال ۹۶ در دست اقدام است اظهار کرد: تسهیلات صندوق توسعه ملی برای مناطق روستاها در آستانه پرداخت است و اگر محقق شود اقدام خوبی برای اشتغالزایی و کارآفرینی است.

 

وی افزود: با موضوع مجموعه تولیدی مشهد نخ چندین نشست با حضور مسئولان، کارفرمای شرکت و نماینده شهرستان پیگیری شده که تا این لحظه به نتیجه ای نرسیده است.

 

افرادی تصریح کرد: موضوعات مطروحه بیشتر در این رابطه در سطح کشوری است که بیان می شود مانند این که نباید کالای قاچاق از خارج از کشور بازار فروش محصولات را تحت تأثیر قرار دهد.

 

وی افزود: وضعیت تعطیل شدن واحد های تولیدی بسیار نگران کننده است لذا اقدامات و پیگیری صورت گرفته است و مواردی که مربوط به اداره کار بوده از جمله حق و حقوقات کارگران پیگری و محقق شده است.

 

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی طرقبه شاندیز با بیان اینکه حق و حقوقات همه کارگران کارخانه مشهد نخ پرداخت شده خاطرنشان کرد: مشکل کارگری در این باره  نداریم اما قسمتی از این موضوع مشکلات اصلی واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان مربوط به اداره صنعت، معدن و تجارت است.

 

وی افزود: البته همه ادارات بایستی دغدغه پیگری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی داشته باشند به عنوان نمونه در مجموعه مشهد نخ از ابتدای سال حدود ۱۵۰ نفر بیکار شدند و اکثرا تحت پوشش بیمه بیکاری قرار داشته و در سایر واحدها تولیدی اخراج دسته جمعی صورت نگرفته است.

 

افرادی گفت: فروشگاه سان سیتی تا به حال صد نفر تشکیل پرونده برای پیگیری حق و حقوقات خود صورت داده اند و درحال پیگیری برای ارسال پرونده به دادگستری هستیم و فروشگاه تو.لیدی تکتم مربوط به سال های گذشته بوده و در طی ۴ سال  اخیر تعدیل نیرو داشته است.

 

وی افزود: در مورد شاخص بیکاری و آمارها باتوجه به سایت مرکز ایران، نرخ بیکاری شهرستان طرقبه شاندیز حدود ۷ درصد است که البته در استان شاهد نرخ بالاتر از جمله ۱۲ درصد هم بوده ایم لذا این نرخ در مقایسه با سایر شهرستان ها متوسط ارزیابی شده است.

انتهای پیام/

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *