رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز خبر داد:

جزئیات اعطای تسهیلات بانکی در بخش های صنفی و صنعتی طرقبه شاندیز

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز با اشاره به اهمیت ایجاد شرایطی برای تأمین نقدینگی و همچنین توسعه صنوف مختلف در پروژه های سرمایه گذاری شهرستان افزود: بر اساس ماده ۱۸ قانون بودجه سال ۹۶ تسهیلات برای کارگاه های صنفی اعلام شده است که از این هفته کار شناسایی و تنظیم آن انجام می شود.

علیرضا قلی زاده رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز در گفتگو با طرقبه‌نیوز،  ضمن اشاره به برخی مشکلات اصناف شهرستان اظهار کرد: در نشست با سرپرستی بانک ملی استان موضوع اخذ تشهیلات برای اصناف طرقبه شاندیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: طی این جلسه مقرر شد که در قالب تفاهم نامه ای تسهیلاتی به صنوف پرداخت شود که در این راستا تفاهم نامه ای طی روزهای آینده منعقد خواهد شد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز گفت: همده مشکلات اصناف با تسهیلات رفع نمی شود اما در شرایط اقتصادی می توان گفت تنها پشتیبانی است که می توان برای اصناف انجام دهیم.

 

وی افزود: با توجه به اینکه برخی تسهیلات با سودهای مختلف وجود دارد بر اساس رویکرد بانک ملی استان امیدوار هستیم بتوانیم در موضوع سرمایه در گردش و سرمایه گذاری ثابت در اصناف طرقبه شاندیز گشایشی ایجاد کنیم.

 

قلی زاده تصریح کرد: شرایط اصناف با بانک ملی در میان گذاشته و بررسی شده و در روزهای آینده در رابطه با پرداخت تسهیلات در بخش های صنفی و صنعتی تفاهم نامه ای ایجاد می شود.

 

وی با اشاره به اهمیت ایجاد شرایطی برای تأمین نقدینگی و همچنین توسعه صنوف مختلف در پروژه های سرمایه گذاری شهرستان افزود: بر اساس ماده ۱۸ قانون بودجه سال ۹۶ تسهیلات برای کارگاه های صنفی اعلام شده است که از این هفته کار شناسایی و تنظیم آن انجام می شود.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طرقبه شاندیز با بیان اینکه تسهیلات مذکور کاملا دولتی و ابلاغی است خاطرنشان کرد: صرف نظر از این موارد طی رایزنی های شهرستان قصد داریم  شرایط خوب تسهیلاتی برای صنوف طرقبه شاندیز اخذ کنیم.

 

وی ضمن اشاره به تأمین نقدینگی به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات اصناف افزود: تسهیلات برای صنوف تولیدی از طرف دولت ابلاغ شده است.

 

قلی زاده گفت: مشاغلی که از مجوموعه اصناف شهرستان طرقبه شاندیز دارای پروانه کسب باشند در این شرایط و چارچوب تسهیلات بانکی قرار خواهد گرفت اما در مورد برخی دیگر صنوف و فعالیت ها که از میراث فرهنگی مجوز دارند  قطعا متولی پیگیری مشکلات آنها نیز میراث فرهنگی و گردشگری خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *