جان باختن کوهنوردان طرقبه شاندیزی در آلپ ایران

در بین کوهنوردان جان باخته که قصد صعود به قله اشترانکوه لرستان را داشتند و در حین برگشت گرفتار برف و کولاک شدند اسامی افرادی از طرقبه شاندیز به چشم می خورد.

به گزارش طرقبه نیوز، اشترانکوه معروف به آلپ ایران رشته‌کوهی در شرق استان لرستان و یکی از بلندترین رشته‌کوه‌های زاگرس است و کوهنوردان که قصد صعود به قله اشترانکوه لرستان را داشتند روز پنجشنبه در حین برگشت در مسیر قله کول جنون اشترانکوه گرفتار برف و کولاک و گم کردن مسیر اصلی شدند.

 

کوهنوردان مشهدی ۱۴ آذرماه صعود خود به ارتفاعات اشترانکوه را آغاز کردند که در این برنامه سه نفر از آنان به عنوان پشتیبان در ورودی ارتفاعات استقرار یافته و ۱۲ نفر هم به این ارتفاعات صعود کردند.

مسئول کمیته امداد و نجات هیات کوهنوردی خراسان رضوی گفت: از هشت کوهنورد مفقود شده استان در ارتفاعات اشترانکوه لرستان، آقایان مرتضی غلامپور و علیرضا عاملی به دلیل گرفتار شدن در بهمن جان باخته اند.

 

وی افزود: متاسفانه در مسیر برگشت، کوهنوردان دچار طوفان، برف و بوران شده و مسیر خود را گم کردند. اکنون با حضور تیم‌های جست و جو و نجات در محل بروز حادثه، مشخص شده که این تیم شب گذشته درگیر بهمن شده است.

 


مذهبی گفت: با بیرون آوردن پیکر یکی از کوهنوردان تیم حادثه‌دیده، وجود تعدادی از این اعضا در زیر بهمن مسجل شده است و عملیات جستجو و نجات ادامه دارد اما هنوز دسترسی به سایر مفقودان میسر نشده‌ است.

وی با بیان اینکه عملیات جستجو بناچار با تاریکی هوا متوقف شده، گفت: عملیات جست و جو از دیشب برای نجات این کوهنوردان که سه زن و پنج مرد هستند توسط جمعیت هلال احمر و اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی لرستان توسط ۲ بالگرد آغاز شده و تا روشن شدن وضعیت همه اعضای گروه ادامه خواهد یافت.

 

مسئول کمیته امداد و نجات هیات کوهنوردی خراسان رضوی تصریح کرد: از صبح امروز تاکنون پیکرهای ناصر اکبری، مجید زاده تراب، مهشید جانمحمدی، اکرم حقانی و علی قاسم زاده پنج کوهنورد مشهدی و امان الله جوکارراهنمای محلی پیدا و شناسای شده است.
وی گفت: پیش از این نیز پیکر بی جان مرتضی غلامپور و علیرضا عاملی پیدا شده بود.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *