بانوى توليد کننده گلهاى گلخانه‌اى در طرقبه مطرح کرد:

توانایی تأمین گل و گیاه فضای سبز استان در مزرعه گل سرخ طرقبه

با حضور بسيج سازندگى سپاه طرقبه شاندیز از مزرعه توليدات گلخانه گل سرخ در طرقبه بازدیدی صورت گرفت که طی آن مشکلات و درخواست‌هاى اين توليدکننده محصولات گلخانه‌اى مطرح شد.

به گزارش طـرقبه‌نیوز، با حضور بسيج سازندگى سپاه طرقبه شاندیز از مزرعه توليدات گلخانه گل سرخ در طرقبه بازدیدی صورت گرفت که طی آن مشکلات و درخواست‌هاى اين توليدکننده محصولات گلخانه‌اى مطرح شد.

 

بانو فاطمه غمگين گلستانى توليدکننده محصولات گلخانه‌اى با ۱۸ سال سابقه فعالیت در این عرصه، سرپرست خانواده و دارای دو فرزند معلول است که در حال حاضر با دو فرزند و خانواده در اين مزرعه مشغول کار می‌باشد.

 

این بانوی فعال در عرصه اقتصادمقاومتی شهرستان گفت: زمين مزرعه را در ۳ سال پيش اجاره کردم و با وامى که به صورت خوداشتغالى ازکميته امداد گرفتم موفق به راه اندازی اين مزرعه گلخانه‌اى شدم و اين وام کمک بسیاری در ادامه فعالیت داشت.

 

وی افزود: در حال حاضر بزرگترين مشکل این مجموعه عدم دسترسى به بازار فروش محصولات هست و با توجه به نامه‌نگاری های صورت گرفته با شهرداری و بهزیستی درخواست رسیدگی به وضع تولید و حمایت از تولیدکنندگان را داریم.

 

 

این بانوی گلستانی اظهار کرد: توانایی تولید هر نوع گل و گياهى را که در فضاى سبز مشهد و شهرستان کار می‌شود را داریم و تنها نيازمند حمايت مسؤلين براى ورود به بازارهاى فروش محصولات هستيم.

 

وی افزود: امسال سطح توليدات خود را افزایش دادیم اما به دليل عدم حمايت و پشتيبانى محصولات گلهای گلخانه باوجود داشتن عالی ترین کیفیت به فروش نرسیده است.

 

این بانوی کارآفرین گلستانی تصریح کرد: باتوجه به مسافت های طولانی و هزینه های بالای رفت و آمد شرکت در نمايشگاه‌هاى مختلف براى ما سود اور نيست هرچند صرف حضور در چنین نمايشگاه هایی موجب رونق بازار می شود.

وی خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلاتی همچون تهیه آب و زمین مناسب آمادگی و تجربه لازم براى توليد و پرورش گياهان دارويي را داریم.

 

فاطمه گلستانی با بیان اینکه رسيدگى و همکارى مسؤلين شهر صرفاً در حد نامه‌نگاري‌هاى ادارى هست و به هیچ وجه جنبه اجرايي ندارد گفت: تا امروز این رفت و آمدهای اداری سودى براى من به عنوان مسئول توليد کننده نداشته لذا از مسؤلين درخواست کمک و همکارى اساسى دارم تا حداقل در ایجاد بازار فروش محصولات زمینه مناسبی را فراهم کنند.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *