مؤمن نسب:

تلگرام هماهنگی لحظه ای با سازمان منافقین دارد/ رد پای رسانه اپوزوسیون سیاسی در اغتشاشات اخیر

کارشناس مطرح فضای مجازی گفت: نرم افزار تلگرام از اساس در ایران بوجود آمد و توسعه پیدا کرد و از طریق خط نفوذ موجه شد و اصلا این پیام رسان را در کشور توسعه دادند تا در اینچنین شرایطی از آن سوء استفاده کند.

به گزارش طرقبه‌نیوز، پس از آشوب‌ها و اغتشاشات مشهد و چند شهر دیگر و سازماندهی این آشوب‌ها در بستر شبکه اجتماعی تلگرام، این سرویس با محدودیت‌هایی در داخل کشور مواجه شد. این محدودیت‌ها پس از آن اعمال شد که مدیریت تلگرام از همکاری با ایران برای مسدود کردن کانال‌هایی که دعوت به اغتشاش و آشوب می‌کنند، سر باز زد و مقامات کشور تصمیم گرفتند بر این پیام رسان، محدودیت‌هایی اعمال کنند.
با مختل شدن دسترسی به تلگرام، کوچ کاربران آن به نرم افزارهای جایگزین آغاز شد لذا در همین رابطه نقش پیام رسان های خارجی در نشر اکاذیب و دامن زدن به اغتشاشات با روح الله مؤمن نسب کارشناس مطرح مسائل فضای مجازی به گفتگو پرداختیم.

نقش فعالیت تلگرام و شبکه های اجتماعی غربی در تعارض با امنیت ملی و راهکار مقابله با آن چیست؟

مؤمن نسب: نرم افزار تلگرام از اساس در ایران بوجود آمد و توسعه پیدا کرد و از طریق خط نفوذ موجه شد و اصلا این پیام رسان را در کشور توسعه دادند تا در اینچنین شرایطی از آن سوء استفاده کند.

تلگرام در واقع یک رسانه اپوزوسیون سیاسی است

تلگرام در واقع یک نرم افزار نیست بلکه یک رسانه اپوزوسیون سیاسی است چرا که در داخل کشور عضوگیری کرد، توسعه پیدا کرد و در شرایط خاص دیگری از جمله اغتشاشات اخبر صدمات خود را زد و می بینیم در چندین سال اخیر هر اغتشاش، معضل امنیتی و فرهنگی که در کشور ایجاد شده رد پای تلگرام به راحتی قابل مشاهده است به عنوان نمونه آشوب های اخیر از خود تلگرام شروع شده است.

بسته شدن این رسانه سیاسی معاند در کشور دیرهنگام صورت گرفت و امروز هم که غیر فعال شده بایستی برای جلوگیری از آسیب به امنیت ملی کشور پس از این بسته باقی بماند و تلگرام نباید خودش را واکسینه شده ببیند.

اخیرا مدیر تلگرام دو حرکت بارز انجام داد و طی اقدامی اعضای کانال معاند را به کانال جدید انتقال داد و همچنین در کانال های رسمی شرکت تلگرام تبلیغات کانال جدید معاند را ارائه داد و مردم را تشویق به عضو شدن در آن کرد که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

به تازگی رسما تلگرام اعلام کرد که از سال آینده میلادی طوری نرم افزار را ارائه می دهد که قابل فیلترینگ نباشد لذا نشان می دهد به طور جدی از مواضع ضد کشور و ایجاد ناآرامی و از بین بردن مردم ما حمایت می کند.

دشمن برای نابود کردن خانواده های ما و فرزندان ما اقداماتی داشته اند و تلفات خودکشی بر اساس تلگرام آمار بالایی داشته است.

 

برنامه دشمن در این عرصه فضای مجازی به طور چند بعدی فروپاشی فرهنگی، اجتماعی و امنیتی است لذا نرم افزارهای مشابه قدرتمندی باید ایجاد کنیم تا در معرض خطرات امثال این شبکه های غربی نباشیم و این نرم افزارها قابل توسعه در کشورهای دیگر باشد.

ضرورت استقلال در فضای مجازی

فتنه های جدید قطعا در عرصه فضای مجازی صورت می گیرد و اگر ما نتوانیم در این فضا نیز مانند فضای حقیقی به استقلال برسیم آسیب های آن بسیار جدی است.

تلگرام هماهنگی لحظه ای با سازمان منافقین دارد

تلگرام هماهنگی و برنامه ریزی های لحظه ای با سازمان های منافقین دارد و نوع سازماندهی ها از طریق ربات ها صورت می گیرد و افراد مورد نظر را برای تجمع هماهنگ می کند لذا باید اساسا نرم افزاری که قوانین و مقررات کشور را رعایت نمی کند و حرمت مردم را نگه نمی دارد باید مسدود و محدود شود..

امیدواریم این محدویت ها روی پورت هایی باشد که این نرم افزار ها به صورت رمز از آن استفاه می کنند صورت گیرد و در این راستا وزارت ارتباطات بایستی روی پورت ها محدودیت اعمال کند نه  روی نرم افزار ها.

 

فقدان نظارت روی کلیه شبکه ها اجتماعی غربی چه واکنشی را مانند اجرای هرچه سریع تر شبکه ملی اطلاعات می طلبد؟

 

 مؤمن نسب: استقلال در فضای مجازی با شبکه ملی اطلاعات شروع می شود و البته موضوع شبکه ملی اطلاعات تنها فنی نیست و بایستی محتوای آن نیز تأمین باشد تا مردم هر چه نیاز دارند در آن وجود داشته باشد.

 

استقلال در فضای مجازی با شبکه ملی اطلاعات شروع می شود

مردم برای نیازهای روزانه نباید سراغ نرم افزارها و سابت های غیر داخلی بروند و سایت های داخلی باید با قیمت بسیار پایین در اختیار مردم قرار گیرد.

مردم زمانی که از نرم افزارهای داخلی استفاده می کنند اصلا نباید اینترنت خریداری کنند لذا این امر در اختیار وزارت ارتباطات است و نباید کارشکنی کند.

امروز که ترافیک آزاد شده بایستی این حجم ترافیک از سرورهای نرم افزار داخلی حمایت داشته باشند تا سرعت آنها شدت بگیرد و دچار مشکل نشوند.

مشکل در ترافیک فقط به وزارت ارتباطات برمی گردد و ربطی به مدیریت نرم افزارها ندارد و برای امنیت این نرم افزارهای داخلی اقدامات زیادی شده و خارج از کشور قابلیت هک شدن ندارد.

از جمله امکانات این نرم افزارهای داخلی امکان پرداخت الکترونیک است و پرداخت لحظه ای قوی قابل اجرا است لذا باید مزایای نرم افزارهای داخلی و مضرات نرم افزارهای خارجی بیان شود تا مردم به جمع بندی صحیح برسند.

نرم افزارهای سروش، بله، گپ، بیسفون پلاس و سلام قابل تأیید امنیتی است و وضعیت امنیت آنها نسبت به تلگرام بیش از ۱۴ برابر است.

انتهای پیام/

 

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *