قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی خبر داد:

تشرف رایگان ۱۰۰ هزار نفر به زیارت امام رضا(ع) از سراسر کشور/شکاف طبقاتی در جامعه در حال افزایش ست

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با اعلام اینکه در سال جاری از سراسر کشور ۱۰۰ هزار نفر رایگان به زیارت امام رضا(ع) مشرف شده اند اظهار کرد: در حوزه حمایت از محرومان ۵ هزار میلیارد ریال بیمه برای محرومان هزینه شده است.

به گزارش طرقبه نیوز، حبیب الله آسوده قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه طرقبه ضمن تأکید بر ترویج سبک زندگی فاطمی در خانواده ها گفت: فقر ابعاد مختلفی دارد و پیچیدگی های متنوعی دارد و در شرایط و عصر تکنولوژی تنوع فقر بیشتر شده است.

وی افزود: اگر در نظام اسلامی فقر را بخواهیم ریشه کن کنیم بایستی به مؤلفه هایی از قبیل کمک رسانی دولت اسلامی به کاهش فقر، مشارکت مردم بر کاهش فقر و تلاش و انگیزه افراد محروم برای برون رفت از فقر توجه کنیم.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی با بیان اینکه کاهش فقر بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست اظهار کرد: نیکوکاران مسلمان و شیعیان مبتنی بر اعتقادات و پایه های انسانی همیشه یاری رسان بوده اند و خدمت رسانی به محرومان داشته اند.

وی افزود: هر کدام از این سه مؤلفه ضعیف باشد مبارزه با فقر با چالش مواجه می شود.

آسوده تصریح کرد: دولت باید توزیع عادلانه ثروت در بین مردم کشور را انجام دهد چراکه تعداد کثیری از مردم دسترسی به ثروت و امکانات ندارند.

وی با اشاره به اینکه توزیع عادلانه فرصت و دسترسی به همه مردم برای تسهیلات اشتغال از وظایف دولت است افزود: باتوجه به اینکه شکاف طبقاتی در جامعه در حال زیاد شده است و نگرش ها نسبت به فقر دچار خدشه شده است حسن تدبیر و عدالت در مدیریت و حسن مدیریت کشور دارای اهمیت است  تا شکاف طبقاتی افزایش پیدا نکند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی کمیته امداد با رسالت کاهش فقر به دستور امام(ره) و برخاسته از مکتب دینی تشکیل شد.

وی افزود: دفاع از امنیت و اقشار جامعه از تفکرات دینی و تصمیمات رهبر کبیر انقلاب اسلامی است و لذا اقدامات فرهنگی و علم و فناوری توسط کمیته امداد انجام شده است.

آسوده با اعلام اینکه در سال جاری از سراسر کشور ۱۰۰ هزار نفر رایگان به زیارت امام رضا(ع) مشرف شده اند  اظهار کرد: در حوزه حمایت از محرومان ۵ هزار میلیارد ریال بیمه برای محرومان هزینه شده است.

وی افزود: در حوزه اشتغال و توانمندسازی محرومان با ۲۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال زایی افراد تحت پوشش هزینه شده است و ۱۰ هزار طرح اشتغال در حال تبدیل به فرصت اشتغال زایی در خراسان رضوی است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هیچ کدام از هزینه های جاری کمیته امداد از کمک های مردمی نیست و مطلقا بدون و اسطه در اختیارافراد نیازمند گذاشته می شود..

انتهای پیام/

 

 

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *