گزارش؛

سرمایه‌گذار ساخت بزرگ‌ترین استودیوی پویانمایی خاورمیانه در دسترس نیست

سال گذشته موضوع ساخت بزرگ ترین استودیوی پویانمایی خاورمیانه در شاندیز مطرح شد که خبری خوش برای مردم شهر و اهالی فرهنگ و هنر محسوب می‌شود که پس از آمادگی شهرداری برای مشارکت همچنان با گذشت چندین ماه از سرمایه گذار مورد نظر اطلاعی در دست نبوده و پیگیری‌ها ادامه دارد.

به گزارش طرقبه‌نیوز، سال گذشته موضوع ساخت بزرگ ترین استودیوی پویانمایی خاورمیانه در شاندیز مطرح شد که خبری خوش برای مردم شهر و اهالی فرهنگ و هنر محسوب می‌شود.

 

سرمایه گذاران بخش خصوص در این پروژه با اشاره به اینکه ساخت استودیوی پویانمایی دستور مستقیم استاندار را دارد بر ایجاد ظرفیت ۵۰۰ نفری برای اشتغال در این زمینه تأکید می‌کند و می افزاید: پس از دریافت زمین بلافاصله فعالیت ساخت انجام خواهد شد.

 

علی اکبری مسئولان فرهنگی شهرداری شاندیز گفت: موضوع جانمایی زمین از طرف شهرداری شاندیز به شرکت سرمایه‌گذار انجام شده اما مکاتبات برای بررسی مجوزات و راهکارها در دست پیگیری است.

 

 

وی افزود: در ادامه نامه هایی از استانداری به عنوان مجوز از طرف بخش خصوصی  ارائه شده که واحد املاک شهرداری برای واگذاری زمین و طی سایر مراحل قانونی در دست اقدام دارد.

 

ثورج سلطانی شهردار شاندیز در مورد ساخت استودیوی پویانمایی شاندیز اظهار کرد: نامه‌نگاری هایی با شرکت سرمایه گذار انجام شده که برای آوردن مجوزات منتظر پاسخ هستیم.

 

وی با اشاره به کار کارشناسی شده در این موضوع افزود: انجام و تحقق چنین استودیویی در شاندیز به عنوان مرکز تفریحی و گردشگری استان بسیار اهمیت دارد.

 

 

شهردار شاندیز ضمن تأکید بر رعایت موازین عرفی و شرعی در اجرای چنین برنامه‌های فرهنگی گفت: شاندیز باید از حالت گردشگری تک محوری که فقط برای صرف غذا مورد نظر باشد برای جذب حداکثری مسافر و گردشگر،  باید خارج شود.

 

وی افزود: ساخت استودیوی پویانمایی دارای بارفرهنگی و توریستی بسیاری است چراکه توقف گردشگر، موجب اشتغال‌زایی، عمران و آبادانی منطقه می‌شود.

 

سلطانی گسترش شهر در ابعاد مختلف منطقه را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نظر شورای شهر شاندیز در این رابطه مثبت و موافق این طرح هستند لذا با رعایت مقررات تحویل زمین پس از ارائه مجوزات و پاسخ استعلامات از فرهنگ و ارشاد و استانداری مشکلی نخواهد داشت.

 

 

وی با بیان اینکه موضوع ارائه زمین و زیرساخت فقط برعهده شهرداری است و  بهره‌برداری و ساخت بر عهده شرکت سرمایه‌گذار بوده افزود: در مورد ساخت چنین مجموعه ای پیش‌بینی نمی‌توان کرد. و اگر نهایی شد باید بازه زمانی خاصی و دقیقی برای ساخت مشخص شود.

 

در ادامه شفقتی مسئول واحد املاک شهرداری شاندیز تصریح کرد: در تحویل زمین به سرمایه‌گذار بخش خصوصی مشکلی نیست اما از طرف شرکت سرمایه گذار پیگیری نشده و مجوزات خواسته شده را ارائه نکرده اند.

 

وی با اشاره به تأکید شهرداری بر ساخت چنین مجموعه ای  گفت: در مورد درخواست زمین، در صورت مشارکتی شدن طرح شهرداری همکاری دارد.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *