نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین

اقدام ترامپ درباره قدس یک جنگ واقعی است

نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین با بیان اینکه آمریکا قطعنامه پیشنهادی مصر درخصوص قدس را وتو خواهد کرد، گفت: ما برای دفاع از قدس باید به مجمع عمومی سازمان ملل تکیه داشته باشیم.

دکتر “سالم سلامه” در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، در ارتباط با قطعنامه پیشنهادی مصر که با هدف خنثی‌سازی اقدام آمریکا در خصوص قدس امروز یا فردا در شورای امنیت مورد بررسی قرار می‌گیرد، گفت: همه می‌دانند کشورهای استکباری همچون آمریکا بر شورای امنیت سازمان ملل سیطره دارند. بنده معتقدم واشنگتن از حق وتو علیه قطعنامه پیشنهادی مصر (تغییر در وضعیت شهر قدس هیچ اثر قانونی ندارد و باید متوقف شود) استفاده خواهد کرد. درحقیقت، آمریکا به هیچ دولتی اجازه نمی‌دهد که قطعنامه این‌چنینی به شورای امنیت ارائه دهد، بنابراین، ما برای دفاع از قدس باید به مجمع عمومی سازمان ملل تکیه داشته باشیم چرا که در این مجمع تمام کشورهای جهان عضویت دارند و آمریکا فقط دارای یک رأی است.

اصرار آمریکا

این نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین در پاسخ به این پرسش “چنانچه آمریکا قطعنامه پیشنهادی مصر را وتو کند آیا مفهومش این است واشنگتن مصمم به اجرای انتقال سفارتخانه خود به قدس و به‌رسمیت شناختن این شهر به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی است؟” گفت: آمریکا اصرار دارد اقدام رئیس جمهور این کشور را در خصوص قدس اجرایی سازد. واشنگتن در برابر خود هیچ قدرتی را نمی‌بیند که بتواند آن را از تصمیم خویش بازدارد، این درحالی است که امروزه دهکده جهانی تشکیل شده و مردم می‌دانند که هدف آمریکا چیست و ابعاد آن کدام است. آمریکا تنها قطب قدرتمند در جهان است که می‌خواهد بر دنیا تسلط داشته باشد. کاخ سفید نقش پلیسی را ایفا می‌کند که می‌خواهد مردم آن‌طور رفت‌وآمد کنند که او می‌خواهد.

جنگ واقعی

این سیاستمدار فلسطینی با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، گفت: همپیمانی واشنگتن با رژیم صهیونیستی بیش از گذشته مستحکم‌تر شده است. باوجود چنین جانبداری کاخ سفید از تل‌آویو آمریکا به میانجیگری در مسائل فلسطین و قدس اقدام کرده است لذا معتقدم اقدام ترامپ درباره قدس یک جنگ واقعی است. چنانچه کشورهای عربی شجاعت داشته باشند، در برابر آمریکا خواهند ایستاد و کمترین اقدام آنها این است که سفیران آمریکا را فرابخوانند و نسبت به قطع روابط با واشنگتن به آنان هشدار و این کشور را مورد تحریم هوایی و دریایی قرار دهند. این اقدامات تا زمانی ادامه پیدا کند که آمریکا مجبور شود از اقدام خود در به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عقب‌نشینی کند.

استفاده از سلاح اقتصادی

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه “آیامخالفت‌های جهانی با اقدام ترامپ، آمریکا را مجبور به عقب‌نشینی خواهد کرد؟” اظهار داشت: تا زمانی که کاخ سفید از به‌خطر افتادن منافع آمریکا نترسد، واشنگتن از اقدام خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. اگر تمام کشورهای اسلامی از سلاح اقتصادی علیه آمریکا استفاده کنند و این کشور از این طریق متحمل ضرر و زیان شود، آنگاه مردم آمریکا دربرابر ترامپ خواهند ایستاد و او را مسئول به‌وجود آمدن چنین خسارتی خواهند شناخت، این درحالی است که ملت آمریکا نیازمند نفت و گاز کشورهای عربی است.

دفاع از مسجد الاقصی

سالم سلامه در پایان تأکید کرد: خداوند قدس را به فلسطینیان عطا فرموده است و ما با گوشت و خون خود از این شهر مقدس و مسجد الاقصی دفاع خواهیم کرد. در جریان تظاهرات اخیر فلسطینی‌ها افرادی به‌چشم می‌خوردند که دست یا پایشان قطع شده بود با وجود این، برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی به میدان آمده بودند. اینان بر هر مسلمان و آزاده‌ای در جهان حجت هستند.

انتهای پیام/*

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *