نماینده وزیر کشور در حوزه حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی:

افزایش حامل های انرژی به صورت غیر مستقیم معیشت مردم را با سختی بیشتری مواجه می سازد

نماینده وزیر کشور در حوزه حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: حامل های انرژی به صورت غیر مستقیم روی همه چیز اثر خواهند داشت و قطعا موضوع معیشت مردم با سختی بیشتری مواجه می شوند مگر اینکه درایتی شود تا از اثرات این افزایش افرادی که آسیب پذیر هستند ویژه مورد توجه قرار گیرند.

محمد علی فلاح نماینده وزیر کشور در حوزه حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در گفتگو با صبح توس؛، در مورد افزایش احتمالی قیمت حامل های انرژی اظهار کرد: در این تصمیم آیتم های مختلفی دخیل است و حتما در این مورد نظر مجلس شورای اسلامی اخذ می شود چراکه اصلا در اختیار وزارت نفت نیست.

وی با بیان اینکه در آمدهای حاصل از فروش نفت وارد صندوق خزانه می شود افزود: در گذشته دور این طور نبود و امروز وزارت نفت اجازه دخل و تصرف در فروش محصولات نفتی نداریم و دریافتی ها بر اساس قانون خواهد بود

نماینده وزیر کشور در حوزه حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی گفت: هر عقل سلیمی می پذیرد افزایش حامل های انرژی خواسته یا ناخواسته اثر سوء بر موارد اقتصادی مختلف از جمله کرایه حمل و نقل عمومی تا سایر موارد دیگر خواهد داشت.

وی افزود: بیشتر افزایش های ناشی از این موارد غیر معقول است که نیاز به فرهنگسازی دارد و مردم باید به طرف عدالت عمومی پیش بروند و سیستم های نظارتی باید کنترل بیشتری داشته باشد تا قواعد رعایت شود.

فلاح تصریح کرد: حامل های انرژی به صورت غیر مستقیم روی همه چیز اثر خواهند داشت و قطعا موضوع معیشت مردم با سختی بیشتری مواجه می شوند مگر اینکه تدبیر و درایتی شود تا از اثرات این افزایش افرادی که آسیب پذیر هستند ویژه مورد توجه قرار گیرند.

وی با بیان اینکه اگر فعالیت های هدفمند سازی یارانه ها به صورت صحیح رعایت می شد وضعیت با امروز تفاوت داشت افزود: این یارانه ها نباید یکنواخت بین ۹۰ درصد مردم توزیع می شد چراکه قطعا اثرات مطلوب ندارد و اگر امسال بتوانند هدفمند شود و افراد مخاطب و افراد آسیب پذیر تحت پوشش قرار گیرد و خود مردم هم به سمت نگرفتن یارانه ها بروند تا سهم مردم آسیب پذیر بهتر دیده شود اثرات سو کمتری خواهد داشت.

نماینده وزیر کشور در حوزه حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: تعیین محل درآمد افزایش حامل های انرژی بر اساس قانون با مجلس و دولت است و اموری که دولت یارانه می دهد علی الاصول باید جایی هزینه شود تا کف مردم جامعه اثرات و بهره اش را ببینند و قرار بود البته این هزینه ها به طرف تولید بازگردد تا معضل بیکاری حل شود.

وی ضمن تأکید بر این مطلب که قبل از گران شدن حامل ها پیش نیازهایی لازم است افزود: افزایش پله ای دارای تبعات خاصی است که برخی عقیده دارند به اندازه ۴۰ درصد در اقتصاد اثر دارد و برخی هم قائل به افزایش یکباره هستند.

فلاح گفت: از زمان افزایش حامل های انرژی به دلیل اینکه فاکتورهای متعددی برای تصمیم وحود دارد هنوز مشخص نیست.

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *