رئیس بسیج دانش آموزی کشور خبر داد:

اجرای طرح «شهید بهنام محمدی» با هدف ارتباط خانواده، مدرسه و مسجد در مدارس کشور

بینالود- رئیس بسیج دانش آموزی کشور گفت: طرح «شهید بهنام محمدی» در راستای ارتباط با خانواده، مدرسه و مسجد برای ایجاد زمینه‌ای به منظور انس و الفت دانش آموزان با مسجد برگزار می‌شود.

علی صابر ماهانی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن گرامیداشت الگویی والا مقام «شهید فهمیده» برای نوجوانان جامعه، اظهار کرد: در بسیج دانش آموزی برنامه ها بر دو سیاست مبتنی شده است، یکی توسعه کمی و کیفی بسیج دانش آموزی در عرصه واحدهای آموزشی و دیگری کمک به اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.

 

وی افزود: چنانچه در مورد این سند فهمی صحیح داشته باشیم بسیاری از دغدغه ها برطرف می شود.

 

رئیس بسیج دانش آموزی کشور گفت: ضروری است در راستای اهمیت به دغدغه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ارتباط بین مدرسه و مسجد برقرار شود به همین دلیل طرح «شهید بهنام محمدی» در راستای ارتباط با خانواده، مدرسه و مسحد برای ایجاد زمینه ای به منظور انس و الفت دانش آموزان با مسجد برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در بستر آموزش و پرورش تمام این اقدامات صورت می گیرد و اینطور نیست که به صورت جداگانه اقدام شود، افزود: بنابراین نقش مربیان و معلمان و فرماندهان واحدها در مقاطع مختلف در سپردن مسئولیت های مختلف به دانش آموزان دارای اهمیت است.

 

صابر ماهانی تصریح کرد: با سپردن مسئولیت ها به دانش آموزان شخصیت بخشی و هویت بخشی خواهد شد و این پیدا کردن هویت و شخصیت به تنهایی بسیاری از مسائل را حل می کند.

 

وی افزود: آنچه که می تواند ما را در این عرصه پیش ببرد نگاه و دیدگاه درست به جایگاه تربیت باتوجه به سنین دانش آموزان است.

 

رئیس بسیج دانش آموزی کشور خاطرنشان کرد: بیش از پنج میلیون نفر عضو سازمان بسیج دانش آموزی کشور هستند و بر اساس قانون در تمامی واحدهای آموزشی می تواند بسیج دانش آموزی فعال شود.

 

۶۰ هزار واحد بسیج دانش آموزی در کشور فعالیت دارد

 

وی افزود: بر اساس آمار در کشور بالای ۱۰۵ هزار مدرسه وجود دارد، ولی ۴۰ درصد این مدارس قابلیت از لحاظ جمعیت ندارد و اولویت با مدارس پرجمعیت است که می توان گفت بسیج دانش آموزی در ۶۰ هزار واحد فعالیت دارد؛ اما در سایر واحدها نیز کار پیگیری و گسترش خواهد یافت.

 

صابر ماهانی گفت: قریب به ۶۰ درصد در مدارس کشور پوشش بسیج دانش آموزی داده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در همه حال باید اقتضائات زمان را در نظر بگیریم و پوشش بیشتر بسیج دانش آموزی پیگیری می شود، ابراز کرد: در موضوع فضای مجازی و در راستای آموزش و انتقال مفاهیم از این طریق به عنوان قرارگاهی ویژه فعالیت داریم.

 

انتهای پیام/

 کانال خبری شهرستان طرقبه شاندیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *